חיפוש

איך בוחרים עורך דין לגישור בסכסוך עסקי?

פעמים רבות, צדדים בסכסוך עסקי בוחרים לסגור את הסכסוך באמצעות גישור מבי להגיע להתדיינות בפני בית משפט. הגישור נעשה בפני עורך דין מגשר ובסופו של ההליך ניתן לגישור תוקף של פסק דין. לבחירת עורך הדין לגישור חשיבות קריטית להצלחת ההליך כולו. כיצד בוחרים עורך דין לגישור בסכסוך עסקי? המשיכו לקרוא וגלו.

 

גישור בסכסוך עסקי

לפני שנצלול אל הדרכים לבחור עורך דין לגישור עסקי, רצוי להכיר את הליך הגישור העסקי לגופו. גישור הינה אלטרנטיבה משפטית להתנהלות בבית משפט. במסגרת הליך הגישור, המגשר מוביל את שני הצדדים המסוכסכים להבנות משותפות. יחד, כל הצדדים מגיעים להסכמה והמגשר מנסח, לטובתם, הסכם גישור המשקף את ההסכמות האמורות.

לאחר ניסוח הסכם הגישור, הצדדים יחתמו על ההסכם ויוקנה להסכם תוקף של פסק דין. הצדדים יהיו מחויבים לפעול על פי ההסכמות שבהסכם הגישור. הליך הגישור העסקי הוא, כמובן, וולונטרי במלואו ולא ניתן לכפות על צד לקחת חלק בהליך או להשלים אותו. עם זאת, לאחר החתימה על הסכם הגישור הרי הוא מחייב לכל דבר ועניין והצדדים ינהגו על פיו.

להליך הגישור העסקי מספר יתרונות על פני ההתדיינות בבית המשפט. ראשית, במסגרת הליך הגישור לא צפויות הפתעות. שני הצדדים גלויים זה עם זה וההחלטה מתקבלת על ידיהם, בליווי המגשר. זאת, בשונה מבית המשפט אשר מקבל החלטה עבור הצדדים.

שנית, הליך גישור צפוי להיות מהיר יותר מהליך משפטי רגיל בפני בית המשפט. הצדדים יוכלו להאיץ את ההליך והוא לא ייקבר בעומס הרב של המערכת המשפטית. כך, הצדדים יחסכו זמן יקר. מעבר לכך, הליך הגישור אף צפוי לחסוך כסף רב לצדדים, שלא יצטרכו לשלם עמלות בית משפט, שכר טרחת עורך דין ועוד.

פגישת ייעוץ

בחירת עורך דין מגשר

הצלחת ההליך טמונה, פעמים רבות, בבחירת המגשר. כאשר הצדדים יבחרו בעורך דין מגשר מקצועי ואמין, אשר שם את טובת הצדדים לנגד עיניו, הליך הגישור צפוי להצליח. מנגד, עורך דין שאינו בקיא דיו במלאכת הגישור או שיש לו אינטרסים משלו בהליך, עלול להיכשל בהגעה אל הסכמות וההתדיינות תעבור, בשלב זה או אחר, אל בית המשפט.

נשאלת השאלה, כיצד בוחרים מגשר שיהיה הטוב ביותר שיש בנמצא. התשובה היא, בפשטות, המלצות. תוכלו לבחור במגשר מצטיין על סמך המלצות. מסה מספקת של המלצות עורכי דין אמינות ובטוחות, תוכלו למצוא בפורטל Lawyer Reviews. בפורטל, מצויות ביקורות אשר אומתו אל מול המבקרים, בצירוף תמונות המבקרים וקישור לחשבונותיהם ברשתות החברתיות. כך, תוכלו להתרשם גם בעצמכם מאמינות המבקרים.

 

לסיכום

לסיכום, הליך גישור עסקי הינו הליך העדיף, במקרים רבים, על פני הליך משפטי רגיל. הגישור, מבוצע בפני עורך דין מגשר. תוכלו לבחור בעורך דין מגשר מומחה דרך פורטל Lawyer Reviews המספק המלצות על עורכי דין בכלל ענפי המשפט.

פטיש ומאזניים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עורך דין צבאי
הוטרדתי בצבא מה עושים?

לאחרונה שמענו על מקרי הטרדות מיניות שאירעו למכרים שלנו במסגרת השירות הצבאי. אלה פנו אלינו, כדי לקבל כתף תומכת ולהתייעץ בנוגע לבאות. החלטנו שלא להישאר

קרא עוד »