חיפוש

איך תדעו אם מיכל גז דולף או לא

דליפת של מיכל גז יכולה להיות מאוד מסוכנת ואף לסכן חיים.

יש כמה סיבות שיכולות להיות לדליפת גז.

אחת מהסיבות הן חיבור פיראטי של הגז של טכנאי לא מורשה.

דברים נוספים יכולים להיות גם הזזה של מיכל הגז מתחת לכיריים, או ניקוי לא נכון של הכיריים.

 

התקנה מסוכנת של טכנאים לא מורשים

בחרו בעל המקצוע עם ניסיון ומוניטין רב שיתקין לכם את הגז. מתקינים לא מורשים יכול לגרום לאסון בביתכם. התקנה של כיריים, הוספת נקודת גז או דליפה של מיכל גז 5 קילו יכולה להוביל בסופו של דבר לדליפה של בלון גז, ובסופו של דבר לפיצוץ שיכול להיות קטלני.

 

רשלנות של דיירי בניין

תאונות אחרות שיכולות להגרם היא התנהגות רשלנית של דיירי הבניין. דבר זה כמובן לא בשליטה שלכם. אך תוכלו להזמין טכנאי גז שיגיע לבדוק את מצב הגז ויבדוק האם יש דליפה אפשרית של גז והאם הכל תקין. אך עליכם לעשות בדיקה מידי פעם ולבדוק האם יש ריח של גז. מעבר לכך, שימוש של פלטת שבת ללא תקן, הזזה של כיריים או של צינורות הגז, ואפילו שימוש של חומרי ניקוי חזקים מידי יכולים לגרום לדליפה של גז. לכן, יהיה זהירים.

 

הרחיקו את בני הבית מבלוני גז והתקינו גלאי גז

אחד מהדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות, הוא להרחיק את דיירי הבית בעיקר ילדים, מקרבתם של גז וכיריים. אסרו על משחק ושימוש באביזרי גז, כמו בלוני גז, שסתומים ועוד. צעד שניתן לקחת על מנת להגן על כל בני הבית הוא גלאי גז. גלאי גז הוא מוצר משלים שתפקידו להבטיח את מקסימום הבטיחות בעת שימוש בגז.  במקרה של דליפת גז, גלאי הגז יתריעו לכם וימשוך את תשומת הלב של כל בני הבית באמצעות אזעקות, נורות אדומות בולטות ומהבהבות.

 

מניעה של נקודת גז ליד נקודת חשמל

גז וחשמל במקרה זה הולכים פחות טוב יחד. חל איסור מוחלט של מכלי גז בתוך חדרים משותפים, כמו חדרים, דירות, מרפסות, גגות או אפילו חדרי מדרגות. מכלי גז המותקנים בתוך מבנה עלול לגרום לשריפה, פיצוץ ונזקים כבדים לא רק בבניין אלא גם בגוף ובנפש. דליפה של גז יכול לגרום לפיצוץ גז במגע עם חשמל. דבר היכול להוביל בסופו של דבר להרעלה וחנק בעיקר אם המבנה סגור.

 

במקרה של חשש לדליפה – דווחו

במקרה וחשתם בריח של גז, או יש לכם חשד מדליפת גז, דווחו מיד לספק הגז שלכם. במקרה וחברת הגז אינה זמינה, דווחו על מקרה חירום לכבאות, משטרת ישראל, או מוקד חירום של משרד להגנת הסביבה. עד שיגיע מוקד ביטחון, סיגרו את ברזי הגז ברשותכם (בדרך כלל ממוקמים מתחת לכיור).

 

לסיכום

כאשר יש ספק, אין ספק. במקרה ואתם מריחים ריח של גז, אל תיקחו סיכון ודווחו לספק הגז שלכם. חשוב מאוד להרחיק את מקור הגז מכל דיירי הבית, לדאוג לכך שהתקנת הגז תעשה על ידי טכנאי מומחה וודאו שנקודות החשמל רחוקות מנקודות הגז. היו ערניים, כי דליפת גז אינה משחק ילדים.

 

גלאי עשן

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
חניות
ציוד לחניונים ובטיחות

חניונים הם דבר בלתי נפרד מחיינו. ישנם סוגים שונים, ובנוסף, כולם משמשים למטרה אחת – חניית הרכב. תכנון של חניון, הוא לא פחות חשוב מתכנון

קרא עוד »