חיפוש

בחירות 2021 – האם צפוי שינוי ברקע

בחירות 2021 לא יכלו להתחיל עם רעשי רקע חזקים יותר.

משבר הקורונה מטלטל את העולם ואת המדינה, ראש ממשלה מכהן עומד למשפט בגין מספר סעיפי אישום חמורים והמצב הפוליטי אינו יציב באורח חסר תקדים בפוליטיקה הישראלית.

שמעון שבס, לשעבר ראש לשכת ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, מתבונן על המתרחש מהצד מאז הירצחו של יצחק רבין ז"ל, אך לפי הפוסט שהוא פרסם לאחרונה בטוויטר, נראה כי אפילו הוא החליט שמספיק לשבת על הגדר, אבל האם בכוחו לשנות את הרקע לבחירות המתקרבות?

 

שמעון שבס – דמות מובילה בפוליטיקה הישראלית

שמעון שבס היה דמות פוליטית מובילה בשנות התשעים. הוא ליווה את ראה"מ יצחק רבין ז"ל במהלך כהונתו האחרונה, שבה חתם על הסכמי שלום והוביל את ישראל להישגים חסרי תקדים.

גם לאחר הירצחו של המנהיג שלו, נשאר שבס בצד השמאלי של המפה הפוליטית והמשיך לתמוך במפלגת העבודה, לאורך 25 שנה.

הוא צפה מהצד כיצד המפלגה נקרעת ומתפוררת בעקבות שורה של החלטות פוליטיות כושלות, משברי הנהגה חמורים וטעויות פוליטיות בלתי נסלחות.

הכל בצילו של מנהיג דומיננטי ימני, כריזמטי וחזק, שאולי תרם באמצעות הסגנון השלטוני שלו למפלתה של המפלגה החזקה ביותר בישראל בימים עברו.

 

מצבה הנוכחי של הפוליטיקה בישראל

מצבה הנוכחי של מפלגת העבודה, מצבה הנוכחי של המדינה ואוזלת היד של מתמודדים פוליטיים מבטיחים, מול כוחו של הליכוד בראשות נתניהו, הביאו את שבס לרדת מהגדר ולהביע דעה, בתקווה שזו תשפיע על הלך הרוח הציבורי.

התמיכה של שבס במפלגת העבודה לאורך שנים רבות כל כך היתה לאורך כל הדרך מלווה בתקווה שמפלגת העבודה היא הכוח המוביל שיכול לספק חלופה שלטונית מספיק טובה וחזקה לבנימין נתניהו ומפלגת הליכוד בראשותו.

 

תמיכה מפתיעה בפוליטיקאי מהקצה השני של המפה הפוליטית

כאמור, התפוררות המפלגה, אוזלת היד הממושכת ושורה ארוכה של מנהיגים כושלים, הביאו את שבס לבסוף להסיר את תמיכתו ולפרסם פוסט מפתיע בטוויטר, בו הוא מכריז על תמיכתו בלא אחר מאשר אביגדור ליברמן.

את הבחירה המפתיעה מסביר שבס בכך שליברמן, לשיטתו של שבס, הוא היחיד מבין המתמודדים בבחירות לכנסת ה 24, אשר יש לו חוט שדרה חזק מספיק להתמודד נגד ביבי ולנצח, בלי להתקפל ובלי לתת את כל כובד משקלו לחרדים, או לימין הקיצוני.

בשל כך, לדברי שבס, ליברמן הוא האלטרנטיבה המתקבלת ביותר על הדעת, בעלת הסיכוי הטוב ביותר להביס את הליכוד ולהעמיד אלטרנטיבה שלטונית איכותית, חזקה ואיכותית.

 

לסיכום

שינויים במפה הפוליטית ערב בחירות הם לא דבר חדש ויחד עם זאת, הם יכולים להפתיע, להשפיע ולשנות את סיכויי המתמודדים. האם בבחירות הקרובות צפויה לנו הפתעה משמחת או מפח נפש? את זה נגלה רק אחרי ספירת הקולות.

 

הכנסת מעטפה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משאבי אנוש
המידע המלא אודות תפקידו של HR

HR או "Human Resources" הוא תחום ניהולי העוסק בניהול ההון האנושי בארגון. תפקיד מחלקת משאבי אנוש הוא לקדם ולשמור על סביבת עבודה בריאה, פרודוקטיבית ומתגמלת

קרא עוד »