חיפוש

איזה ציוד חובה לכיבוי אש חייב להימצא בכל עסק?

על פי החוק בישראל ולמעשה בכל מדינה מערבית מתוקנת, כל בית עסק אמור לכלול בתוכו אמצעים אשר מאפשרים כיבוי אש בעת הצורך. ללא אמצעים לכיבוי אש, לא יהיה ניתן לקבל רישיון עסק מלכתחילה. כמו כן, חשוב לדעת שבמהלך השנה, עסקים צפויים לביקורות פתע בנושא.

לפני שצצה ביקורת פתע בעסק, או שמא חלילה מתרחשת שריפה, חשוב לוודא שהעסק שלכם עולה בקנה אחד עם הקריטריונים אשר נקבעו ע"י רשות הכבאות וההצלה בישראל. בעוד שדרישות ציוד כיבוי האש משתנות בין עסק לעסק, ישנם כמה קריטריונים בסיסיים שכל סוגי העסקים צריכים לעמוד בהם ע"פ החוק. בתוך כך, ביקורת ציוד כיבוי אש בעסק יכולה לכלול:

  1. בדיקת ספרינקלרים בעסק.
  2. וידוא תקינות המטפים בבית העסק.
  3. בחינת תקינות שלטי החירום בעת שריפה.
  4. בדיקות הנוגעות למערכות האזעקה בבית העסק.
  5. איתור תקלות בצנרת המים אשר מתחברת לציוד כיבוי אש, כמו למשל הספרינקלרים.

 

גלגלונים לכיבוי אש – מה הם ומה בודקים בהם?

כאשר מדובר על גלגלונים לכיבוי אש בעסקים, מדברים למעשה על מערכת שמוגדרת פסיבית. במילים אחרות, האמצעי הזה בעצם מתחבר לברז כיבוי אש, כאשר אותו גלגלון תלוי בתקינות של הברז עצמו ושל הצנרת של בית העסק.

ברוב המקרים, אותם גלגלונים יותקנו בבתי עסקים אשר ממוקמים באזורים הומי אדם. לדוגמה, מסעדות ובתי מלון, בניינים גבוהים ועוד. בפועל, הגלגלונים הם בעצם צינורות רחבים אשר יכולים ואמורים לעמוד בלחץ מים גבוה אשר נדרש בשעת כיבוי האש.

מטפי כיבוי

מה בודקים במהלך בדיקת ציוד כיבוי אש?

כדי לוודא את התקינות של ציוד כיבוי האש, אנשי המקצוע צריכים לוודא כי הציוד עובד בצורה תקינה. זאת, בעוד כי מאפיינים מסוימים בעצם מצביעים על אי תקינות של אותם אמצעים. לדוגמה, מאפיינים כמו קורוזיה אשר מתפתחת על גבי ציוד כיבוי אש, חורים בצינורות ועוד.

בנוסף, כל בית עסק אמור לכלול בתוכו נתיבי מילוט מהיר במקרה של חלילה שריפה. במקרים אלו, נתיבי המילוט אמורים להיות מוארים, סלולים בצורה תקינה וכוללים את שילוט המילוט הנדרש בכל עסק. אם השילוט או אחד מהגורמים האחרים אינם תקינים, יש לבצע את התיקונים הנדרשים, לרבות החלפת שילוט.

 

כמה עולה ציוד כיבוי אש לעסק?

כאמור, כל עסק עשוי להצריך ציוד כיבוי אש ואמצעים מסוגים שונים. לכן, מחיר ציוד כיבוי אש משתנה בהתאם לסוג העסק ובהתאם לסוגי התקנות שבהן אותו עסק צריך לעמוד. באופן כללי, עלויות הציוד יכולות לנוע בין אלפי שקלים לבין עשרות אלפי שקלים, זה מאוד משתנה.

כדי לנסות להוזיל עלויות עד כמה שניתן, אפשר לערוך איזשהו סקר שוק קצר באינטרנט. בד"כ, מומלץ שהסקר הזה יכלול גם השוואת מחירים בין ספקים שונים של ציוד מהסוג הזה. עם זאת, חשוב לוודא שמקבלים ציוד איכותי, זה יהיה בראש הרשימה, ולא המחיר בהכרח.

עֵסֶק

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מחשבי רשת בשרת
שירותי מחשוב לעסקים

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, עסקים מכל הסוגים והגדלים מסתמכים באופן הולך וגובר על טכנולוגיה לניהול יעיל וצמיחה. שירותי מחשוב לעסקים מספקים מגוון פתרונות טכנולוגיים

קרא עוד »