בתיה עופר בתרומה למשכן הספריה הציבורית

בתיה עופר, מלבד היותה אישיות מפורסמת כאשתו של עידן עופר, מיליארדר בריטני ובן למשפחת עופר הידועה, היא אחת הפילנתרופיות הגדולות בבריטניה, חובבת אומנות מושבעת ואוהבת אדם. בשנים האחרונות כחלק מפעילותה לשדרוג ושיפור תרבות חברתית בישראל, קרן עידן ובתיה עופר תרמה לבניית משכן חדש עבור הספרייה הלאומית בישראל. קראו על המשכן החדש, על אופיו האדריכלי ומה הוא מציע לכלל שוחרי המילה הכתובה והידע בישראל.

 

הספריה הלאומית בישראל

הספריה הלאומית כאן במדינה היא מקור השראה ולימוד ייחודי המקבץ ספרות אקדמית מקצועית לצד ספרות יהודית וספרות העוסקת בנושאים הקשורים במזרח התיכון. הספריה מכילה גם אוצרות ידע באמצעות סרטי וידאו, קלטות ואמצעים שונים נוספים. ספריה זו אוגרת מרבצי ידע עצומים ומהווה אתר תרבותי ראשון במעלה עבור אוהדי הספרות וצרכני התוכן.

 

פרויקט חידוש מבנה הספריה הלאומית

כחלק מפעולותיה רבות המשמעות של בתיה עופר, קרן בתיה עופר עזרה בבניית מבנה חדשני עבור ספריה לאומית בישראל במטרה לקדם מטרות שיפור תרבות ועידוד יוזמות חברתיות בישראל.

עד לפני שנים מספר התפיסה כלפי גוף זה התייחסה להיבט האקדמי ולתרומתו לעולם המחקר, הספרייה לא היוותה אתר עבור הציבור הרחב. ב-2008 הוחלט על שינוי תפיסתי בנוגע לספרייה ונקבע להעבירה לאזור נגיש עבור הציבור: קרית הלאום בירושלים, בין מוזיאון ישראל ומשכן הכנסת.

 

המבנה האדריכלי של הספריה והפארק הצמוד לו

את מבנה הספריה תכננו מבחינה אדריכלית טובי מוחות התכנון האדריכלי בעולם והושקעו בו משאבים רבים על מנת להפיק אנרגיה סולארית, לבודד אותו תרמית ולעצב אותו בצורה מרשימה במיוחד. קומפלקס הספרייה הלאומית כולל מלבד אולמי קריאה גם ארכיונים, אוספים, אולמות תצוגה, מרכז מבקרים אודיטוריום. הפארק החדש יקיף את הספרייה ויגדיר אותה כמקום בילוי מועדף עבור רבים.

לצד הבניין החדש משתרע הפארק על פני 1.5 דונם במטרה לשמש כמקום פנאי, בילוי והתאווררות עבור המבקרים בספרייה. פארק זה מכונה: "פארק עידן ובתיה עופר" והוא תוכנן על ידי אדריכלי נוף מומחים ממשרדי מילר-בלום. הפארק יכלול מגוון צמחים עשיר לרבות עצי זית, ברושים, שקדים, חרובים, שיחים שונים וצמחייה ים תיכונית רבה נוספת.

 

חשיבות תרומתה של בתיה עופר למשכן הספריה הלאומית

מהספריה הלאומית כגוף תרבותי משמעותי נמסר, כי תרומתה של קרן עידן ובתיה עופר לספריה תסייע רבות להפיכת הספריה מוקד פעילות מרכזי בתחומי המחקר, התרבות וחינוך וכן תשמש כמרכיב בתהליך חשוב של שינוי פני המרחב העירוני בתחום קרית הלאום.

לידיעתכם, קרן עידן ובתיה עופר אחראית על שיפור וחיזוק ארגונים חברתייים, רפואיים ואקדמיים רבים וכן תמיכה בארגוני חסד שונים כגו: עמותת "משאל לב" ועוד. בתיה עופר מאמינה בנתינה לשם נתינה ובתרומה אישית בכל המישורים עבור כל מי שהתמיכה הזו תביא אור לחייו.

סִפְרִיָה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
רשלנות רפואית סרטן המעי הגס
4 שלבי המחלה בסרטן המעי הגס

כאשר המציאות דופקת בדלת, ומתגלה כי אתם או קרוביכם נכנסתם לסטטיסטיקה העגומה, התחושות הן קשות מנשוא. הגורמים לסרטן המעי הגס ברובם אינם ידועים, אך הדרכים

קרא עוד »