חיפוש

2  דברים שחשוב לזכור כשבוחרים לוכד נחשים

אם נתקלתם במצב שדורש התערבות של לוכד נחשים, הגעתם למקום הנכון. אנחנו פה כדי לעזור לכם לבחור לוכד נחשים אמין, שיעשה את עבודתו בצורה בטוחה. נחש באזור הביתי הוא לא מקרה נעים ועלול גם להיות מסוכן, לכן חשוב לבחור בעל מקצוע שתוכלו לסמוך עליו. אתם רק רוצים שהנחש ילכד ויילקח למקום בטוח, אז איך עושים את זה נכון?

 

נשימה עמוקה

לפני הכול, נספר לכם עובדה מרגיעה על נחשים. למרות המיתוסים על הסכנה הנשקפת משהות בסביבתם, יש מקום להירגע. הנחשים הם חיות שקטות שלא מחפשות להכיש בני אדם, אלא מחפשות מזון. השימוש בארס נעשה רק במקרים בהם הנחשים מרגישים סכנה על חייהם. כל עוד לא תתקרבו אל הנחש ולא תהוו איום על חייו, אין סיבה שהוא יכיש.

 

איך מטפלים במצב?

אחרי שנרגענו, אפשר להתחיל לפעול. כמובן שאסור לקחת סיכון ולהשתהות במצב של נחש בסביבת הבית. יש להזמין לוכד נחשים מקצועי, ובהקדם האפשרי. תפקידו של הלוכד הוא לתפוס את הנחש עודו בחיים ולהביא אותו לסביבה בטוחה. לוכד הנחשים לא פוגע בנחש ובטח שלא הורג אותו. מדובר בעבירה פלילית בישראל.

 

איך בוחרים לוכד נחשים?

הדבר הראשון שצריך לבדוק כשבוחרים לוכד נחשים הוא ההסמכה. לוכד נחשים מוסמך חייב לשאת עליו היתר שקיבל מטעם רשות הטבע והגנים לאחר קורס מקצועי ועמידה במבחן סיום הקורס ועמידה במבחן מעשי ללכידת נחשים. לוכד שאינו נושא היתר, הוא לוכד שעובד בצורה לא חוקית, ומעבר לחוק, לא היינו ממליצים לסמוך על איש מקצוע ללא הסמכה ברורה.

 

ידע הוא כוח

כשתפנו ללוכד הנחשים, תרצו לקבל ממנו מידע אודות הנחש בו נתקלתם ואודות דרכי ההתנהגות עד להגעת הלוכד. לוכד טוב ואמין ידע להדריך אתכם בצורה אחראית ומדויקת להתנהגות שתשמור עליהם בטוחים מפני הנחש. לוכד נחשים מוסמך מוסמך אמור להכיר את כל סוגי הנחשים הקיימים בישראל, כולל כל מידע חשוב על אופן התנהגותם, סביבתם ואורח חייהם.

 

הכשה

במקרה של הכשה על ידי נחש, אופן הפעולות ומהירות התגובה קריטיים ביותר עבור הצלחת חיי אדם ובריאותו. לוכד נחשים מוסמך ידריך אתכם במדויק כיצד לפעול. תצטרכו לענות לו על כמה שיותר שאלות אודות הנחש, כגון צבע וצורה, ועל פי התשובות תהיה ההדרכה. לוכד נחשים מוסמך ידריך אתכם, בכל מקרה, להתייחס אל הנחש כארסי בכל מצב, במקרה של הכשה.

 

לסיכום

אם נתקלתם בנחש, בין אם מרחוק, מקרוב או שהנחש הכיש, אל תשתהו והזמינו לוכד נחשים. בדקו שלוכד הנחשים מוסמך ומחזיק בהיתר מטעם רשות הטבע והגנים. בנוסף, בקשו כמה שיותר מידע לגבי הנחש כדי לדעת כיצד לפעול בזמן ההמתנה ללוכד הנחשים. בכל מקרה, התרחקו מהנחש והיצמדו להנחיות הלוכד. החיים חשובים מהכול.

חיה

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משאבי אנוש
המידע המלא אודות תפקידו של HR

HR או "Human Resources" הוא תחום ניהולי העוסק בניהול ההון האנושי בארגון. תפקיד מחלקת משאבי אנוש הוא לקדם ולשמור על סביבת עבודה בריאה, פרודוקטיבית ומתגמלת

קרא עוד »