חיפוש

האם צריך יועץ עסקי כשבונים בית פרטי?

בניית בית פרטי הינה חלום של הרבה אנשים, אך מעטים הם אלו המעיזים לעשות את הצעד להגשמת חלום זה. הסיבות לכך הן מגוונות אך כמובן קשורות בנושא ההוצאות הכספיות הגדולות הכרוכות בפרויקט מסוג זה, וכן העובדה שמדובר בפרויקט מורכב מאוד הדורש שלבים רבים ובירוקרטיה אינסופית. ניתן לומר אפילו שייתכן ובניית בית פרטי משולה לבניית עסק קטן. נשאלת השאלה האם יועץ עסקי יכול לעזור בפרויקט מסוג זה. המשיכו לקרוא וגלו את התשובה.

 

מהו יועץ עסקי?

יועץ עסקי הוא מומחה בתחום העסקים, שמסייע לבעלי עסקים להתמודד עם אתגרים ולשפר את ביצועי העסק. היועץ מספק תובנות ואסטרטגיות להגדלת הכנסות והיעילות. תפקידו כולל ניתוח נתונים, פיתוח אסטרטגיות, ייעול תהליכים ותמיכה בקבלת החלטות. לכאורה נראה שאין ליועץ עסקי הרבה מה לעשות בפרויקט בניית בית פרטי. אך חשוב לזכור שגם בבניית בית פרטי עלינו לקחת החלטות, להתעסק בהוצאות וביעילות. לכן, יועץ עסקי יכול גם להיות שימושי כשבונים בית פרטי.

לבנות בית פרטי

 

תקציב בנייה

כל פרויקט בנייה צריך לכלול ואף להתחיל מאומדן עלויות ותקציב מקיף – האומדן והתקציב כוללים את העלויות תכנון ועלויות הבנייה של הבית הפרטי. כמו כן, הם מהווים לנו צ'קליסט לפרויקט. כך אנחנו גם יודעים מה עלינו לבצע ומתי, וגם את התשלומים הצפויים לנו. כמו כן, האומדן משמש לנו לכלי לניהול תזרים המזומנים וגורם לנו להבין בערך את התמחור של כל פרט ופרט בתכנונים שלנו. בעזרת התקציב ניתן לבצע משא ומתן עם בעלי מקצוע על המחיר ולוודא שלא נחרוג מהתקציב שבנינו. תקציב בנייה הוא חיוני מאוד ועוזר לבעלי הפרויקט לחסוך הרבה מאוד כסף.

תיאור זה אכן מאשש את ההערכה כי יועץ עסקי יכול מאוד לסייע בבניית בית פרטי מאחר והוא יכול בהחלט לסייע בבניית התקציב והאומדן ולראות היכן ניתן לחסוך והיכן צריך להוסיף. כמו כן, היועץ העסקי יכול לסייע במשא ומתן מול בעלי המקצוע והקבלנים מבחינת הצעות מחיר וכדומה.

תקציב בנייה

 

קהילת בונים בית

בונים בית היא קהילה שנוסדה בשנת 2012 על מנת לתת סיוע, לכוון ולהדריך את המעוניינים לבנות או לשפץ את ביתם באופן עצמאי. לקהילה ישנו מאגר של בעלי מקצוע וקבלנים מומלצים אשר אותם היא מקדמת לאחר בדיקה מקפידה כי הם עומדים בסטנדרטים המצופים על ידי הקהילה. בנוסף באתר הקהילה ישנו המון מידע נגיש וזמין למעוניינים להעמיק את ההבנה בתהליכי הבנייה והשיפוץ.

אחד השירותים העיקריים שהקהילה נותנת היא סיוע בתכנון תקציב בנייה למעוניינים לבנות בית פרטי באפון עצמאי. במסגרת שירות זה נערכות פגישות עם בעלי הפרויקט דרך הזום או פנים אל פנים ובהם ניתנים טיפים לכל שלב ופרק בתהליך הבנייה. בסיס האומדן של בונים בית הוא חישוב של שטחים ומדידת כמויות. בונים בית משתמשים בתוכנות מקצועיות ויש להם ניסיון רב בניהול פרויקטים של בנייה פרטית. בעזרת הליווי של בונים בית תקיימו ישיבות תקציב לאורך כל שלב ושלב בתהליך הבנייה על מנת לעמוד ביעד התקציב ולהימנע מחריגות משמעותיות. לקבל מידע נוסף תוכלו להיכנס לעמוד תקציב בנייה – בונים בית שם תוכלו לראות מחירון וגם הסבר מפורט יותר על כל התהליך.

לסיכום, ניתן לראות כי גם לבניית בית פרטי, ייעוץ עסקי יכול לסייע. בניית בית פרטי כמו עסקים, דורשת תכנון ותקצוב מוקפדים אשר יועץ עסקי יכול לסייע בהם רבות. בנוסף, היועץ העסקי יכול לסייע גם במשא ומתן למול בעלי מקצוע וקבלנים לעמידה בתקציב.

בוני בתים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא