חיפוש

האם קנאביס רפואי ניתן להשיג רק בבתי מרקחת מורשים ולמה?

כיום מטופלים רבים מקבלים מרשם לקנאביס רפואי, אשר יכול לסייע בטיפול במחלות ובעיות בריאותיות שונות.

יחד עם זאת, מרבית המטופלים לא יודעים כיצד ואיפה הם יכולים לרכוש את הקנאביס הרפואי הרשום להם.

אם קיבלתם גם אתם מרשם, ריכזנו עבורכם כמה דברים שחשוב שתדעו.

 

האם צריך רישיון כדי לרכוש קנאביס רפואי?

כן, יש צורך. קנאביס רפואי הוא תרופה הניתנת לנטילה רק באמצעות מרשם מרופא המוסמך לתת מרשם לכך. רופא מוסמך אשר יכול לתת את הרישיון יהיה רופא אשר רשום ומוכר למתן הרישיונות על ידי היק"ר – יחידת קנאביס רפואי של משרד הבריאות. לאחר קבלת הרישיון תוכלו לחפש בית מרקחת לקנאביס רפואי ולנפק שם את הקנאביס שנרשם עבורכם. כדאי לשים לב לשני דברים חשובים – המינונים ואופן צריכה הקנאביס שנרשם עבורכם, וכן שרישיונכם בתוקף ובמידה ולא לדאוג לתקפו לפני תאריך פקיעת התוקף.

 

חפשו בתי מרחקת מורשים

על פי הרפורמה החדשה שנכנסה לתוקפה בספטמבר 2019, בעלי רישיון לקנאביס רפואי יוכלו לנפק את התרופה בבתי מרקחת אשר מורשים למכור קנאביס רפואי, או לחלופין לקנות אותם בבתי מרקחת ברשת אשר מספקים משלוח של כללית קנאביס רפואי עד הבית.

הסיבה לכך שניתן לרכוש את הקנאביס רק בבתי מרקחת מורשים טבועה ברפורמה החדשה אשר מטרתה הסדרת ניפוק הקנאביס הרפואי והנגשתו לציבור בעל הרישיון לכך. לפני הרפורמה, היו מוגבלים בעלי הרישיון לקנאביס רפואי למוצר בעל שם מסחרי ספציפי, ואותו יכלו לקנות מהספק הרשום ברישיונם בלבד. כעת, יכולים בעלי הרישיון החדש לרכוש את הקנאביס מבתי מרקחת מורשים ברחבי הארץ ואף לדאוג למשלוח עד לביתם.

כמו כן, ניתן לרכוש מוצרים מקבילים למוצר שנרשם בהתאם לרמות החומרים הפעילים הרשומים במרשם (THC וה-CBD), וכן יכול הרוקח לאחר שהתייעץ לרשום תרופה בה רמות החומרים הפעילים נמוכה יותר במידה והמוצר ברישיון אינו קיים במלאי ואף לנפק שמן קנאביס גם אם לא רשום כך. היות ולרוקח יכולת להתאמת המוצר המנופק ויש צורך בהבנה מעמידה בקנאביס רפואי, ניפוק התרופה ניתן רק בבתי מרקחת מורשים בהם רוקחים שעברו הסמכה. רשימת בתי המרקחת המורשים לניפוק התרופה מתעדכנת מעת לעת, וניתן לבדוק את בית המרקחת המורשה הקרוב אליכם באמצעות האינטרנט דרך אתר משרד הבריאות. יש לוודא כי רישיונכם בתוקף בטרם רכישת התרופה מבית המרקחת.

 

מה בנוגע לבעלי רישיון ישן בתוקף?

בעלי רישיון ישן בתוקף אשר נופק לפני ה-29.4.2019, יוכלו לקנות את התרופה רק מהספק הרשום להם ברישיון, כמו שהיה לפני הרפורמה. יחד עם זאת, יוכלו לבקש לקבל רישיון שהוא מהסוג החדש ומאפשר רכישה מבתי המרקחת המורשים. הם יוכלו לקנות מבתי המרקחת כבר מהרגע בו נקלטה הבקשה שלהם במערכת, גם אם טרם נופק הרישיון החדש.

ג'וינטים ופרחים

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ניתוחי עיניים
ניתוחי עיניים למבוגרים

ניתוח עיניים למבוגרים כולל מגוון הליכים שמטרתם לתקן או לשפר בעיות ראייה בקרב מבוגרים. ניתוחים אלו יכולים לנוע בין טכניקות פשוטות ומינימליות פולשניות לפעולות מורכבות

קרא עוד »
ניתוח אינטראלאסיק
ניתוח אינטראלאסיק

ניתוחים לתיקון ראייה נפוצים בעולם הניתוחים האלקטיביים כבר שנים. בדיקת התאמה הייתה תמיד החלק הראשון מתהליך תיקון ראייה בכל מרפאת עיניים מקצועית. כל מי שמבנה

קרא עוד »