חיפוש

המדריך המלא לקטרקט בלייזר

מטופלים רבים פונים לרופא העיניים שלהם בטענה שראייתם נהייתה עכורה. אלה עוברים סדרת בדיקות מקיפה שמובילה בסופו של דבר לקבלת טיפול רפואי הולם. יצאנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי להבין מה זה בדיוק קטרקט? איך מזהים אותו? ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בו?

 

קטרקט – מה זה?

נציג תחילה את ההגדרה של קטרקט, כדי שניתן יהיה להבין במה מדובר, רגע לפני שנעמיק בהליך הטיפול. נסביר שזוהי בעכירות שהתפתחה על עדשת העין, כך שהיא גורמת לירידה משמעותית בראייה. אנשים שסובלים מעכירות שכזו צריכים לפנות בהקדם האפשרי לרופא עיניים, כדי שזה יבצע בדיקות מקיפות שיאפשרו להגיע להחלטה בנוגע להמשך הטיפול.

קָטָרַקט

איך מטפלים? באמצעות ניתוח בלייזר

אדם שאובחן כסובל מקטרקט, צפוי לקבל הפנייה לניתוח קטרקט בלייזר. במהלכו, המנתח מסיר את עדשת העין העכורה ומשתיל במקומה עדשה חדשה, מלאכותית ושקופה לחלוטין. חשוב לציין שזוהי פרוצדורה רפואית שכיחה שנחשבת לבטוחה, במידה ומבצעים אותה במכון רפואי מומלץ.

שימו לב, כל אחד יכול להגיע למכון מקצועי שכזה, תוך קריאת חוות דעת שהועלו לרשת או באמצעות בירור פרונטלי מול מכרים, שכנים או קרובי משפחה שעברו את הניתוח הנפוץ לאחרונה. אלה יוכלו להעיד על הציוד המתקדם שהיה במכון, טיבו של הרופא המנתח ופרטים נוספים שיאפשרו לכם להגיע בסופו של דבר להחלטה נכונה.

 

איך מתבצע הניתוח?

ניתוח קטרקט מתבצע תוך יישום של כמה שלבים קצרים. אלה יאפשרו למנותחים ליהנות מעדשה חדשה ונקייה. נסביר שבתור התחלה, קרן הלייזר המתקדמת יוצרת חתכים בשולי הקרנית, כדי שניתן יהיה להגיע אל העדשה העכורה.

הליך זה מתבצע באופן מדויק וממוחשב, זאת בהתאם להנחיות שניתנו מראש על ידי הרופא המנתח. לאחר מכן, קרן הלייזר מבצעת חלוקה של העדשה העכורה לחלקים קטנים במיוחד, כדי שניתן יהיה להסיר אותם בקלות ולהשתיל את העדשה החדשה והנקייה.

 

האם הניתוח כרוך בסיכון?

אי אפשר לדון בניתוחי לייזר בעיניים, מבלי לעסוק בסטרס ותחושת חוסר השליטה שעולה בקרב המטופלים. לכן, נציין שניתוח קטרקט בלייזר אינו מפחיד כפי שאתם מתארים לעצמכם. שכן, מדובר בניתוח שמתבצע בהרדמה מקומית, תוך דקות בודדות בלבד.

כך שאין צורך באשפוז ממושך בבית החולים. המנותחים יכולים לעבור את הניתוח בהצלחה וללכת בסיומו לביתם. נדגיש שאלה רק חלק מהיתרונות שבאים לידי ביטוי כחלק מההליך המתקדם. שכן, הוא מתבצע בהתאמה אישית, תוך שימוש בנתונים מדויקים שהוזנו במערכת על ידי המנתח.

 

השורה התחתונה

ניתוח קטרקט שמתבצע באמצעות לייזר מתאים לאנשים שסובלים מעדשה עכורה. שכן, הניתוח שמתבצע במהירות ובהרדמה, מאפשר ליהנות מראייה צלולה תוך זמן קצר. בשלב זה אתם יודעים שזהו הפתרון המתקדם ביותר שמוצע כיום בישראל ובעולם, כך שנותר לכם רק לפנות למכון רפואי נחשב שיבדוק את התאמתכם להליך ויתאם תור לניתוח במקרה הצורך.

קטרקט בלייזר

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מאוורר תקרה לבית
3 שלבים לבחירת מאוורר תקרה לבית

מאווררי תקרה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחדרי השינה, הסלונים ואפילו המרפסות. אנו חיים במדינה חמה שמחייבת שימוש במוצרי חשמל מתקדמים שיפחיתו את הטמפרטורה ויאפשרו

קרא עוד »