חיפוש

מה ההבדל בין השתלת שיניים לבין השתלת שיניים ביום אחד?

השתלות שיניים הם טכניקה נפוצה ביותר לשיקום דנטלי אשר נמצאת בשימוש כבר שנים רבות.

הסיבה לכך שהטכניקה הזאת כל כך פופולרית טמונה בעובדה שהשתלות שיניים מספקות למטופלים תוצאה נוחה, עמידה ואסתטית.

עם זאת לשיטה המסורתית של השתלות שיניים יש חסרון בולט והוא שמדובר בתהליך ארוך ביותר שלוקח לרוב כחצי שנה.

בשנים האחרונות נכנסה לשימוש טכניקה נוספת להשתלות שיניים שניתן להוציא לפועל ביום אחד.

מה ההבדל בין שיטה זאת לשיטה הוותיקה יותר ומדוע לא כולם עוברים לשיטה החדשה של השתלות שיניים? המשיכו לקרוא ותגלו את כל התשובות.

 

השתלת שיניים – הדימון והשוני בין השיטה הקלאסית לשיטת ההשתלה ביום אחד

השתלות שיניים מכל הסוגים מבוססות על הליך כירורגי של החדרת שתל דנטלי דמויי בורג העשוי מטיטניום לחתך שנעשה בלסת של המטופל, היכן שהשיניים הטבעיות חסרות בשל עקירה יזומה או נשירה. לאחר מכן החתכים שבוצעו בלסת נתפרים על ידי רופא השיניים. לבסוף, אל השתלים הדנטליים מחברים שיניים מלאכותיות אשר נראות ומתפקדות כשיניים טבעיות לכל דבר.

השוני בין השיטות נעוץ בשני הבדלים עיקריים: משך ההליך ועומק החדרת השתל הדנטלי. השיטה הקלאסית, הנקראת גם השיטה הרב שלבית שכן הליך זה דורש מספר מפגשים, לוקחת כ- 6 חודשים. הסיבה לכך שהליך זה הוא ממושך יותר נובעת מהעובדה שהשתלים הדנטליים מוחדרים עמוק יותר לתוך הלסת ונדרשת תקופת החלמה בה השתל והעצם מתאחים. רק לאחר החלמה זאת, ניתן להמשיך בתהליך.

השיטה של השתלת שיניים ביום אחד לעומת זאת, נקראת השיטה החד שלבית שכן ההחדרה של השתל הדנטלי והחיבור של השיניים המלאכותיות נעשים בשלב אחד, באותו יום. בהליך זה השתלים הדנטליים אינם מוחדרים עמוק בתוך הלסת אלא מוחדרים בצורה שטחית יותר כך שחלק מהשתל חשוף. הרכבת השיניים המלאכותיות נעשית מיד בתום ההשתלה שכן אין צורך לחכות ולתת ללסת להתאחות.

 

מדוע לא כולם בוחרים לעבור השתלת שיניים ביום אחד

על פניו השיטה החד שלבית נראית מפתה יותר, אחרי מפגש בודד אצל רופא השיניים ניתן לקבל חיוך מושלם. באותה מידה שהשיטה החד שלבית נראית מפתה, השיטה הקלאסית, הרב שלבית, נראית מסורבלת ומאיימת שכן היא כוללת תקופת החלמה ארוכה ביותר וחתכים עמוקים יותר, נשמע פחות סימפטי.

יחד עם זאת לא לכולם יש את האפשרות לבחור בשיטה אחת על פני השנייה. השיטה החד שלבית אומנם מהירה יותר, אך כיוון שהשתלים מוחדרים פחות עמוק לתוך הלסת נדרשת צפיפות עצם רבה יותר בתוך הלסת. מסיבה זאת שיטה זאת מתאימה לאנשים עם צפיפות עצם גבוהה ונפח משמעותי של עצם ורקמות רכות.

אנשים אשר לא עומדים בתנאים הלל יאלצו לעבור השתלת עצם בכדי לחזק את הלסת ואף טיפולי חניכיים על מנת לעבות ולשפר את מצב הרקמות הרכות. לאחר טיפולים אלו דרושה תקופת החלמה בטרם ניתן יהיה להמשיך בהשתלת השיניים.

אם אתם שוקלים לעבור טיפול דנטלי פולשני כגון השתלת שיניים לא תמיד אפשרות הטיפול המהירה ביותר תהיה זאת שתספק לכם את התוצאה ביותר. גם בטיפולי שיניים, לעיתים המהירות היא מן השטן.

 

רופא מומחה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ניתוח לייזר
בדיקת התאמה לניתוח לייזר

ניתוח לייזר יכול לחסוך את הצורך במשקפיים, לשפר את איכות החיים ואף להקל על התנהלות בעבודה ובחיי היום יום. התנאי היחיד הוא לעבור בדיקת התאמה

קרא עוד »