חיפוש

טבעות אירוסין – כך תרכשו אותן נכון

כאשר גבר היוצא עם אישה תקופת מה ומחליט להציע לה נישואין, הוא נתקל קרוב לוודאי בפעם הראשונה בחייו בצורך לבחור משהו עבור האישה שהוא אוהב, כאשר בבחירה יש ממד כל שהוא של חוסר וודאות. הדילמה אכן חמורה: מצד אחד, הוא לא יכול להיוועץ בדיוק באישה האחת שבה הוא בוטח באמת. מצד שני, מה יקרה אם הארוסה המיועדת אכן תסכים להצעה, אבל לא ממש תאהב את  הטבעת? בשורות הבאות ניסינו לעשות קצת סדר בבלגאן, ולהבין איך ניתן לצאת מהפלונטר הזה בקלות.

 

לשים לב למה שהיא אומרת

במהלך תקופת החברות, קורה לא פעם שהזוג המאושר מסתובב לו במקומות שונים. מדובר בטיול ברחוב בארץ זרה, או בסיבוב בקניון למטרת קניות, או סתם בילוי. כדרכה של אישה, נעצרת הארוסה המיועדת מדי פעם בפעם על יד חנויות תכשיטים. זה לא אומר שהיא רוצה לקנות משהו דווקא עכשיו, אבל זה כן אומה שיש לה תוכניות לעתיד. מבחינת הגבר, מהרגע שהוא החליט לשקול ברצינות להציע נישואין, כל מה שנשאר לו הוא לעקוב בשקט אבל באדיקות אחרי כל מה שהאישה שמה עליו עין. אם לא ברור לו מה הדבר שהיא רוצה, הוא פשוט צריך לשאול אותה. השאלה יכולה, אם היא נשאלת בצורה הנכונה, להתפרש כסוג של משחק או שתוף פעולה עם הנטייה של האישה להיעצר ליד חלונות ראווה. כמה סיבובים כאלה, ואם נשאלו השאלות הנכונות, נותנים בידי הבעל המיועד את הכלים לבחור את טבעת האירוסין הנכונה לאשתו המיועדת.

 

מה בין טבעות אירוסין לטבעות נישואין

ישנם שני הבדלים עיקריים בין טבעות אירוסין מעוצבות לטבעת הנישואין. ההבדל הראשון הוא שטבעת האירוסין היא בדרך כלל התכשיט היותר יפה והיותר עשיר בין השניים. זאת, כיון שההלכה היהודית פוסלת אפשרות להעניק טבעת נישואין משובצת יהלום. הטעמים לפסילה הזאת הם הגיוניים, ועיקרם חוסר האפשרות של האישה להעריך אל נכון את שווי הטבעת, והאפשרות הנובעת מכך כאילו הבעל העתידי יכול, בזדון או בשגגה, להטעות אותה באשר לערך הטבעת.

אבל השוני החשוב ביותר בין שני המצבים, הוא שאת טבעת האירוסין בוחר החתן לבדו. הוא יכול להיעזר לשם כך בחברה של האישה, המכירה את הטעם שלה, או באישה אחרת המכירה אותה היטב. במרבית המקרים העצה שהוא יקבל תהיה טובה, והטבעת תמלא את יעודה ותגרום שמחה חסרת מעצורים לאישה שקבלה סוף כל סוף את הצעת הנישואין שהיא כל כך חיכתה לה. לעומת זאת את טבעת הנישואין, עם כל המגבלות שלה, ירכשו בני הזוג בצוותא. במקרה הזה, החתן לא יצטרך להיטרד ולא יצטרך להתאמץ יתר על המידה. טבעת האירוסין היא הדבר הראשון והאחרון שהוא ירכוש, שיעורר בו חששות כבדים, מעורבים בשמחה ובציפייה, כפי שרק הצעת נישואין יכולה להיות.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
הסנדלים הטובים ביותר לקיץ
הסנדלים הטובים ביותר לקיץ

הקיץ ממש מעבר לפינה, ואיתו מגיע הצורך בהנעלה נוחה ומסוגננת. סנדלי נשים הם בחירה פופולרית לחודשים החמים יותר, מכיוון שהם מספקים יכולת נשימה ורב-גוניות. בישראל

קרא עוד »