חיפוש

למה לא לפנות ישירות לחברת ביטוח לגבי ביטוח עובדים?

ביטוח עובדים הוא היבט מרכזי בחבילת ההטבות של כל ארגון, שמעוניין להבטיח את הרווחה והביטחון של כוח אדם. כאשר הנהלת הארגון או אנשי משאבי האנוש עומדים בפני החלטה לספק ביטוח קולקטיבי לעובדים, חברות רבות עשויות לשקול לפנות ישירות לחברות הביטוח. עם זאת, בחירה בדרך זו עלולה לעלות לארגון כספים רבים ולא לספק לעובדים את השירות האופטימלי. קבלו כאן הסבר מקיף מדוע לא כדאי לפנות ישירות לחברת ביטוח, אלא להיעזר ביועץ ביטוחי חיצוני.

 

מומחיות ובקיאות בשוק הביטוחים

עולם הביטוח מלא במושגים מקצועיים וספציפיים לענף, תנאים והגבלות מרובים ופרטי כיסוי מורכבים, שמנהלי משאבי אנוש לא תמיד בקיאים בהם. מכאן, שאחת הסיבות העיקריות לשכור יועץ ביטוח בריאות קולקטיבי היא המומחיות והידע שלו בשוק הביטוחים והבנה בתקנות הרלוונטיות. כך כל ארגון הפונה לפרש קונספט – ביטוח קולקטיבי יוכל לנצל את הידע והניסיון הרב של החברה ולהבטיח שיקבל החלטות מושכלות בנוגע לתוכניות ביטוח העובדים. יועץ ביטוח יוכל ללוות את הארגון בשלב עיצוב תנאי הפוליסה האופטימליים וביציאה למכרז להתקשרות עם חברת הביטוח שתעמוד בדרישות אלו.

 

פתרונות מותאמים

חברות ביטוח מציעות בדרך כלל מגוון מצומצם של תוכניות ואפשרויות כיסוי, אשר עשויות שלא לענות על הצרכים הספציפיים של כל ארגון ואילו לכל ארגון יש דרישות והעדפות ייחודיות בכל הנוגע לביטוח עובדים. יועצי ביטוח קולקטיבי יסייעו במתן פתרונות מותאמים לצרכים ולתקציבים הספציפיים של כל לקוח. הם יבינו את יעדי הארגון, את החלוקה הדמוגרפית והאילוצים הפיננסיים של הארגון ורק אז יבנו פוליסת ביטוח מקיפה ומתאימה. גישה מותאמת אישית זו תבטיח שהעובדים יקבלו כיסוי מתאים מבלי שהארגון יצטרך לשלם על הטבות מיותרות או להרגיש חוסר ביטוחי במשהו.

 

הליך מכרזי יעיל

לנהל תהליך מכרזי לבחירת חברת הביטוח גוזל זמן רב ודורש מיומנות ובקיאות בתחום הביטוחי. זה המקום שבו יועץ ביטוח בריאות קולקטיבי יכול לסייע רבות. הוא יוכל ללוות את כל הליך המכרז מטעם החברה, מהכנת והפצת הבקשות להצעות ועד להערכה והשוואה בין ההצעות שיוגשו. המומחיות והניסיון של יועץ ביטוח יוכלו לייעל את התהליך ולהבטיח הערכה יסודית של אפשרויות הביטוח השונות. בזכות הסתמכות על יועץ, חברות יכולות לחסוך זמן ומשאבים ולקבל תוצאות טובות יותר.

 

הדרכה וייעוץ אובייקטיבי

בפנייה ישירה לחברת ביטוח קיים סיכון למידע מוטה או חלקי. כל חברת ביטוח נותנת כמובן עדיפות למוצרים ולשירותים שלה. לעומת זאת, יועץ ביטוח בריאות קולקטיבי מציע שירות וייעוץ אובייקטיביים. הדאגה העיקרית שלו היא טובת הלקוח, והוא יעשה הכל על מנת להבטיח שהארגון יקבל כיסוי ביטוחי מקיף ובמחיר תחרותי עבור עובדיו. יועצים יכולים לספק השוואות, להדגיש את החוזקות והחולשות של תוכניות ביטוח שונות ולעזור להנהלת הארגון לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

 

סיכום

בעוד שהרעיון ליצור קשר ישירות עם חברת ביטוח עשוי להיראות נוח בתחילה, מומלץ לא למהר, אלא לשכור שירותי יועץ ביטוח בריאות קולקטיבי. יועץ ביטוח בעל ידע רב בשוק הביטוחים יוכל לספק להנהלת הארגון תמונה מקיפה של צרכי העובדים, לתת פתרונות מותאמים ולבנות את התמהיל הביטוחי הנכון.  באמצעות בניית מכרז מדויק, כל ארגון יוכל לקבל הצעות ממספר חברות ביטוח ולבחור את הפוליסה הטובה ביותר עבורו. אין ספק, שהעסקת יועץ ביטוח בריאות קולקטיבי תטיב עם העובדים שיזכו לכיסוי ביטוחי מקיף ועם הנהלת הארגון שתוכל למזער עלויות ולהעניק לעובדים את הטוב ביותר.

אפשרויות ביטוח שונות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
6 יתרונות לביטוח בניין משותף
6 יתרונות לביטוח בניין משותף

כאשר מדובר בבעלות על נכס בבניין משותף, ישנה חשיבות מכרעת לרכישת ביטוח בניין מקיף. ביטוח בניין משותף, מעניק כיסוי לשטחים המשותפים והמבנים המשותפים של הבניין,

קרא עוד »