חיפוש

מהי ליגליזציה ובאילו מדינות היא קיימת?

צמח הקנאביס תמיד היה נושא שנוי במחלוקת, גם בפן החברתי, התרבותי והרפואי. בשנים האחרונות השיח סביב קנאביס רפואי תפס תאוצה ברחבי העולם. החל מהפוטנציאל הטיפולי שלו ועד למעמדו החוקי, השיח התפתח והתעמק בצורה משמעותית. אבל מה היא בעצם לגליזציה של קנאביס רפואי? והיכן ברחבי העולם קנאביס נחשב לחוקי? בואו נדבר על זה.

 

מהי לגליזציה של קנאביס רפואי?

לגליזציה משמעותה חוקיות, ומדינה בה יש לגליזציה של קנאביס רפואי, מאפשרת שימוש חוקי בקנאביס למטרות רפואיות, בהתאם ובכפוף לתנאים ותקנות ספציפיות בכל מדינה, לפי החלטתה. לגליזציה דורשת לעיתים קרובות בקרה ופיקוח מוקפד מאוד בכל שלבי הייצור של הקנאביס הרפואי. החל מהגידול עצמו, הפצה ומתן רישיון חוקי למטופלים. הפיקוח נדרש כדי להבטיח קו מקצועי עקבי, צריכה נכונה ובכדי למנוע שימוש לרעה בצמח ובתוצריו.

במדינות רבות ברחבי העולם, קנאביס נחשב לתרופת הפלא בקרב חולים ומטופלים רבים. ישנן מדינות בהן לגליזציה קיימת שנים רבות, כמו למשל אצלנו בישראל, אך ישנן מספר רב של מדינות בהן השינוי החל ממש בשנים האחרונות. לדוגמא, ליגליזציה בגרמניה החלה לא מזמן בשנת 2017, ובאוסטרליה, בשנת 2016. זה אולי מעט מאוחר, אף מוטב מאשר אף פעם.

מהי לגליזציה של קנאביס רפואי

מדינות בהן יש לגליזציה

1. קנדה

הלא היא אחת מהחלוצות בתחום הקנאביס הרפואי. קנדה מאפשרת שימוש בקנאביס רפואי ופנאי בפריסה ארצית. במדינת קנדה יש מערכת רגולטורית מבוססת ומקצועית לתחום הקנאביס הרפואי, עם יצרנים מורשים המספקים מוצרים מפוקחים למטופלים מוכרים.

 

2. ארצות הברית

אומנם קנאביס עדיין אינו חוקי בכל רחבי ארצות הברית, אך ישנן מספר מדינות אשר יישמו לגליזציה לקנאביס. המדינות בהן קנאביס רפואי חוקי בארה"ב הן מדינת קליפורניה, קולורדו וניו-יורק. מדינות אלה יישמו תקנות שונות ויצרו מערך מסודר לגידול, הפצה ומכירה לחולים שונים.

 

3. גרמניה

כבר משנת 2017, גרמניה אפשרה צריכת קנאביס רפואי בקרב מטופלים המתמודדים עם מצבים בריאותיים ומחלות שונות. בעת החלה ליגליזציה בגרמניה המדינה החלה לייבא מוצרי קנאביס רפואי מיצרנים מורשים, בקנדה ובהולנד, כדי לענות על הביקוש של המטופלים לתרופה איכותית ויעילה.

 

4. ישראל

המדינה היקרה שלנו היא גם מבין החלוצות בתחום הקנאביס הרפואי. לגליזציה בישראל החלה אי שם בשנות ה-2000. למדינה יש תוכנית קנאביס רפואי חזקה וצומחת, עם פיקוח מוקפד של משרד הבריאות והיק"ר.

 

5. אוסטרליה

המדינה הפסטורלית אישה חוקיות של קנאביס רפואי לראשונה בשנת 2016. הלגליזציה אפשרה למטופלים לרכוש מוצרי קנאביס עם מרשם מרופא באופן חוקי, ואף התחילה לגדל, לייצר ולהפיץ מוצרי קנאביס רפואי משלה.

 

לסיכום

לגליזציה של קנאביס רפואי ממחישה היטב את השינוי המשמעותי במדיניות וחוקיות הסמים העולמית, מתוך הכרה והבנה ברורה של הפוטנציאל הטיפולי של צמח הקנאביס. ישנן מספר מדינות בהן קיימת לגליזציה, וזו היא התקדמות חשובה בתחום הרפואי, עבור מטופלים רבים בקנאביס רפואי.

קנאביס רפואי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא