מי הוא עידן עופר?

אם תחפשו בגוגל את השם של עידן עופר, תמצאו בעיקר כתבות ישנות מכמה עיתונים כלכליים, כתבה או שתיים ממדורי רכילות, ועוד כמה פרופילים בלינקדאין (שבכלל לא קשורים לאיש העסקים הישראלי). מדובר בעובדה מפתיעה, משום ששמו של עידן עופר מוכר לכמעט כל ישראלי שמתעדכן בחדשות באופן נורמטיבי.

אז מי הוא עידן עופר? איפה הוא גדל, מה הוא למד ואיך הוא התברג ברשימת 200 האנשים הכי עשירים בעולם של מגזין 'פורבס'? איך עידן עופר תורם לחברה, האם הוא נשוי וכמה ילדים יש לו? את התשובות לכל השאלות האלה תוכלו למצוא בטקסט הזה ממש.

 

עידן עופר – פרופיל

עידן עופר נולד בשנות ה-50 בחיפה. הוריו, סמי ואביבה עופר, עלו מרומניה מספר שנים קודם לכן. אביו של עידן היה איש עסקים מצליח, שזכור כיום כאחד האנשים העשירים בישראל. את שירותו הצבאי עשה עידן עופר בחיל הים, שם היה סגן מפקד ספינת דבור. לאחר מכן, למד עידן עופר תואר ראשון באוניברסיטת חיפה, ולאחר מכן המשיך לתואר שני בבי"ס לעסקים בלונדון.

עידן עופר התחתן ארבע פעמים, וכיום נשוי לבתיה עופר (שנקראה בתיה פרי לפני הנישואין). לעידן עופר חמישה ילדים מנישואיו לאורך השנים. ארבעה מהם גרים איתו ועם אישתו בלונדון, ואילו אחת מהן גרה בניו יורק. בנו, גיל עופר, הוכרז באפריל 2022 כמוביל קרן ההשקעות המשפחתית.

איש עסקים

העסקים של עידן עופר

עידן עופר עושה את מרבית הונו בעזרת חברות החזקות. נכון לסוף שנת 2022, הוא עומד בראש חברת ההחזקות 'קנון הולדינגס'. ולאורך השנים עמד בראש חברות החזקות כמו 'לינב החזקות' 'אקס.טי. הולדינגס' ועוד. עידן עופר זכור גם בשל הזמן בו עמד כיו"ר צים ספנות ויור הדירקטוריון של החברה לישראל.

לפני מספר שנים, רכש עידן עופר אחוזים מהשליטה במועדון הכדורגל הספרדי המפורסם 'אתלטיקו מדריד'. במקביל, מחזיק עידן עופר בשליטה במועדון הכדורגל 'פמליקאו' מהליגה הפורטוגלית הבכירה.

 

התרומות של עידן עופר

במקביל לעסקיו, אשר פרוסים בכל העולם, עידן עופר ורעייתו מקפידים לתרום. תרומה משמעותית שהגיעה לאחרונה לכותרות היא התרומה של בני הזוג עופר למבנה החדש של הספרייה הלאומית בירושלים. בני הזוג תרמו 15 מיליון דולר, שישמשו לבניית אמפיתיאטרון ופארק. בני הזוג עופר תורמים גם לקידום מחקר הקיימות.

איש עסקים

סיכום

לסיכום, עידן עופר הוא בן לאחת המשפחות הכי עשירות בישראל. מחברת 'בזן' ועד אצטדיון 'סמי עופר' – הכסף של משפחת עופר נמצא כמעט בכל מקום בארץ. יחד עם זאת, עידן עופר לא שכח מאיפה הוא בא, ויחד עם אישתו – בתיה עופר – הוא תורם למוסדות תרבות וארגוני צדקה רבים.

כיום עידן עופר גר עם אישתו וארבעה מילדיו בלונדון, ושם מרכז חייו. עידן עופר הוא בראש ובראשונה איש עסקים מצליח, ועסקיו מתפרסים על פני מגוון תחומים – החל מתקשורת, דרך ספנות ועד מועדוני כדורגל.

איש עסקים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא
רשלנות רפואית סרטן המעי הגס
4 שלבי המחלה בסרטן המעי הגס

כאשר המציאות דופקת בדלת, ומתגלה כי אתם או קרוביכם נכנסתם לסטטיסטיקה העגומה, התחושות הן קשות מנשוא. הגורמים לסרטן המעי הגס ברובם אינם ידועים, אך הדרכים

קרא עוד »