חיפוש

ניתוחי עיניים למבוגרים

ניתוח עיניים למבוגרים כולל מגוון הליכים שמטרתם לתקן או לשפר בעיות ראייה בקרב מבוגרים. ניתוחים אלו יכולים לנוע בין טכניקות פשוטות ומינימליות פולשניות לפעולות מורכבות יותר, בהתאם לסוג תיקון הראייה הדרוש

 

ניתוח קטרקט

סוג נפוץ אחד של ניתוחי עיניים למבוגרים הוא ניתוח קטרקט. קטרקט גורם לעדשת העין להיות עכורה, מה שמוביל לירידה בראייה. במהלך ניתוח קטרקט מסירים את העדשה העכורה ומחליפים אותה בעדשה שקופה ומלאכותית. הליך זה מצליח מאוד בשיקום הראייה ומדובר בהליך בטוח המתאפיין בתקופת החלמה מהירה.

ניתוח קטרקט

ניתוחי לייזר – מונוויז'ן ולאסיק

המטרה של ניתוחי לייזר כמו ניתוח מונוויז'ן הינה לתקן את הראייה לטווח הקרוב והרחוק בו זמנית. מדובר על ניתוח שקהל היעד העיקרי שלו הוא בני 40 פלוס. כמו כן, התנאי לביצועו הוא קיומו מספר יציב בעיניים במשך חצי שנה מינימום לפני בדיקת ההתאמה לניתוח.

הליך ניתוח לייזר נפוץ נוסף המשמש לתיקון בעיות ראייה נפוצות כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה, הוא LASIK. בהליך זה, לייזר משמש לעיצוב מחדש של הקרנית – החלק הקדמי הצלול של העין – כדי לשפר את האופן שבו העין ממקדת את קרני האור על הרשתית בחלק האחורי של העין. לאסיק נחשב להליך פופולרי בשל זמני ההתאוששות המהירים שלו והשיפור המיידי בראייה שהוא מספק לעתים קרובות.

 

מה עושים עם גלאוקומה?

עבור אנשים עם גלאוקומה, מצב שבו לחץ מוגבר בעין יכול להוביל לאובדן ראייה – ניתוח יכול להיות הפתרון המיטבי לעזור להפחית לחץ זה במקרים בהם טיפולים אחרים לא היו יעילים. הניתוח משפר את ניקוז הנוזלים מהעין, ומסייע בהורדת הלחץ. הגם שניתוח גלאוקומה אינו יכול לשחזר ראייה שכבר אבדה, הוא יכול למנוע התדרדרות נוספת.

אפשרות כירורגית נוספת למבוגרים היא תיקון הרשתית, הכולל פרוצדורות כמו ניתוח היפרדות רשתית. הרשתית היא שכבה בחלק האחורי של גלגל העין המכילה תאים רגישים לאור. אם הרשתית מתנתקת, יש לחבר אותה מחדש באמצעות התערבות כירורגית כדי למנוע אובדן ראייה קבוע.

 

מהו ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים מבוצע מסיבות קוסמטיות או בריאותיות. ניתוח זה כולל הסרה או מיקום מחדש של רקמות עודפות סביב העפעפיים, מה שיכול לשפר את הראייה ואת בריאות העין במקרים בהם עפעפיים נפולים מצמצמים את שדה הראייה.

 

זמני החלמה והמלצות למעקב אחרי סיום הניתוח

כל סוג של ניתוח עיניים מגיע עם היתרונות שלו ועם הסיכונים הכרוכים בו. זמני ההחלמה יכולים להשתנות במידה רבה בהתאם להליך הספציפי ולגורמים הפרטניים של המטופל. רוב ניתוחי העיניים מבוצעים על בסיס אשפוז יום, כלומר המטופל יכול ללכת הביתה באותו היום. לאחר הניתוח, המטופלים צריכים בדרך כלל לנוח, לעקוב אחר הוראות טיפול ספציפיות כגון שימוש בטיפות עיניים, ולהשתתף בפגישות מעקב כדי להבטיח ריפוי נאות.

ניתוחי עיניים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ניתוח אינטראלאסיק
ניתוח אינטראלאסיק

ניתוחים לתיקון ראייה נפוצים בעולם הניתוחים האלקטיביים כבר שנים. בדיקת התאמה הייתה תמיד החלק הראשון מתהליך תיקון ראייה בכל מרפאת עיניים מקצועית. כל מי שמבנה

קרא עוד »