חיפוש

עדשות מולטיפוקל: המדריך השלם לסוגי עדשות

האם בזמן שאתם קוראים ספר מתחיל לכאוב לכם הראש? אתמול ניסיתם לקרוא שלט בסופר אבל האותיות היו קטנות מדי? אחרי יום ארוך הראייה שלכם מתחילה להיות מעט מטושטשת? אם כך, ייתכן שאתם זקוקים למשקפי ראייה! הבעיה היא שיש כל כך הרבה סוגי עדשות שונות ואיך אפשר לדעת איזו מהן מתאימה עבורכם. לשם כך אנו מביאים בפניכם את המדריך השלם לסוגי עדשות. 

 

מה זה בכלל עדשות מולטיפוקל?

על מנת להבין מה הן עדשות מולטיפוקל, צריך קודם ללמוד מהן עדשות רגילות של משקפי ראייה. כאשר מגיעים לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט, במרבית המקרים מאובחנת בעיה של ראייה מרחוק או ראייה מקרוב. בעגה המקצועית, מדובר בקושי במוקד ראייה אחד.

על מנת לטפל בקושי זה, האופטומטריסט בודק מה היקף הקושי במוקד הראייה ומתאים עדשות ייחודיות על מנת לפתור זאת. כאשר יש קושי בראייה גם מקרוב וגם מרחוק – עדשות מולטיפוקל הן הפתרון לעניין.

עדשות

איך עדשות מולטיפוקל עובדות?

עדשות מולטיפוקל נועדו, כאמור, לסייע כאשר ישנו קושי עם יותר ממוקד ראייה אחד. לעדשות מסוג זה יש מספר מוקדים, הן מסוגלות לתמוך בקשיי ראייה במרחקים שונים, בין אם מדובר בטווח קרוב, בינוני או רחוק. בעבר עדשות אלו יוצרו בעיקר מזכוכית, אך מכיוון שעדשות זכוכית הן כבדות יותר והן תמיד מצויות בסכנת שבירה, רבים עברו לעדשות מולטיפוקל המיוצרות מפלסטיק.

כמו כן, ישנן עדשות מולטיפוקל אשר מיוצרות מפוליקרבונט, שהינו פלסטיק מיוחד ועמיד, ממנו ניתן לייצר עדשות דקות במיוחד.

 

איך אני יודע אם אני צריך עדשות מולטיפוקל?

במידה ואתם מרגישים בעיות בראייה בתקופה האחרונה, פנו לאופטומטריסט הקרוב לביתכם ובקשו לערוך בדיקת ראייה. שימו לב, גם אם בעבר כבר ביצעתם בדיקת ראייה וקיבלתם מרשם למשקפי ראייה, ייתכן שהמספר שלכם השתנה ואתם זקוקים למשקפיים חדשים, ואולי יש לכם בעיית קוצר ראייה ורוחק ראייה גם יחד, ואז תידרשו לעדשות מולטיפוקל.

מעבר לכך, מומלץ פעם במספר שנים לגשת לבדיקת ראייה, מכיוון שהתדרדרות בראייה היא חלק טבעי מתהליך ההתבגרות, אשר אינו פוסח על איש.

 

למה עדשות מולטיפוקל עדיפות על עדשות ביפוקל או עדשות אופיס?

ייתכן ששמעתם שמות אחרים של עדשות ואתם תוהים מדוע עדיף דווקא מולטיפוקל. התשובה לכך היא פשוטה, והיא שעדשות ביפוקל או עדשות אופיס מאפשרות ראייה ברורה רק לשני טווחים. עדשות ביפוקל מאפשרות ראייה בטווח קרוב ורחוק ועדשות אופיס רק בטווח ביניים וטווח רחוק. זו הסיבה שעדשות כמו ביפוקל נחשבות כיום למיושנות. עדשות מולטיפוקל עדיפות כמובן, מכיוון שהן מאפשרות ראייה בכל שלושת הטווחים: קרוב, בינוני ורחוק.

 

סיכום

בסופו של יום, עדשות מולטיפוקל הן הפתרון האידיאלי במידה ויש לכם קושי ראייה ביותר ממוקד ראייה אחד. במידה ואתם חווים קשיים בראייה, גשו לאופטומטריסט הקרוב לביתכם ובקש בדיקת ראייה, וכך גם תגלו אם אתם צריכים עדשות מולטיפוקל .

עדשות מולטיפוקל

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא