חיפוש

עדשות מולטיפוקל – מי צריך אותן?

אם אתם עונדים משקפי ראייה, סביר להניח שנתקלתם לא פעם במושג עדשות מולטיפוקל.

לרוב, עדשות מסוג זה הינן יקרות יותר מעדשות רגילות, כשטווח המחירים הרחב שלהן נע ממאות בודדות ועד לאלפי שקלים עבור זוג עדשות אחד.

אך מה הן למעשה עדשות מולטיפוקל ואיך נדע אם אנחנו זקוקים להן? בדיוק בשביל השאלות הללו, סיכמנו עבורכם מדריך מקיף על כל מה שתצטרכו לדעת על עדשות מולטיפוקל.

 

מה זה עדשות מולטיפוקל?

ראשית, נרצה להסביר למה בעצם מתכוונים כשמדברים על עדשות מולטיפוקל. כפי ששמן מרמז, עדשות המולטיפוקל (מולטי – הרבה, פוקל – מוקדים) מכילות מספר מוקדים הנותנים מענה עבור קוצר ראייה לטווחים שונים בעדשה אחת. רשת אופטיסטור הינה אחת מרשתות האופטיקה המובילות בתחום המולטיפוקל בארץ, מסבירים כי בעוד שבעבר אנשים שסבלו מקוצר ראייה במספר מוקדים היו צריכים להחליף בין זוגות משקפיים למטרות שונות, כיום משקפיים עם עדשות מולטיפוקליות מספקות את כל צרכי תיקון הראייה הנדרשים.

עדשות מולטיפוקל מלוטשות כך שחלקה העליון של העדשה מותאם למרחקים ארוכים, חלקה התחתון לטווחים קצרים ולקריאה והחלק המרכזי מהווה למעשה מעין מעבר בין שני המוקדים ומתאים לטווחים בינוניים. עולם המולטיפוקל למעשה מהווה כחוד החנית הטכנולוגית של עולם האופטיקה, ויצרניות המולטיפוקל דואגות להשתמש בשיטות הליטוש המתקדמות והחדשניות ביותר בכדי לייצר את המוצרים האיכותיים בשוק.

 

מה הוא קהל היעד העיקרי של עדשות מולטיפוקל?

כפי שציינו למעלה, עדשות המולטיפוקל מתאימות במיוחד עבור אנשים הסובלים מקוצר ראייה לטווחים שונים. לרוב, תופעה זו מתרחשת אצל אנשים בסביבות גיל ה- 40 ומעלה. במרבית המקרים, מדובר באנשים אשר היו רגילים להשתמש במשקפיים לטווחים רחוקים, ושלאחרונה התחילו להרגיש קושי בראייה לטווחים קצרים, למשל בזמן קריאה או עבודה על המחשב. בעידן בו אנו מוקפים במסכי מחשב כל כך הרבה זמן מהיום שלנו, תופעה זו הולכת וגוברת בקרב האוכלוסיה הכללית, עובדה שתרמה רבות להתפתחות הטכנולוגית של תעשיית עדשות המולטיפוקל בשנים האחרונות.

 

מה היתרונות הבולטים של משקפיים עם עדשות מולטיפוקל?

שיפור משמעותי באיכות החיים:

כפי שציינו למעלה, עדשות המולטיפוקל למעשה מאגדות שלושה זוגות משקפי ראייה בזוג אחד. עובדה זו תורמת רבות לשיפור איכות חייהם של אלו הסובלים מקוצר ראייה למספר מוקדים, במיוחד עקב העובדה שמשקפיים עם עדשות מסוג זה למעשה מסירות מהם את הצורך להחזיק במספר זוגות משקפיים ולהחליף ביניהם עבור מטרות שונות.

 

חיסכון כספי:

כנגזרת מהיתרון הקודם, העובדה שמשקפיים עם עדשות מולטיפוקליות משמשות כשלושה זוגות שונים, רכישה של משקפיים כאלו בעצם יחסכו לכם את ההוצאה הכספית הכרוכה ברכישה של מספר זוגות משקפיים והחלפתן כל כמה שנים.

 

בלאי מופחת:

בכל פעם שאתם מורידים את המשקפיים שלכם בשביל להחליף אותם בזוג אחר, המשקפיים עוברות תהליך טבעי של בלאי החומר והמסגרת. עם משקפי מולטיפוקל, תוכלו להישאר עם אותו זוג במשך כל היום, כך שכמות הבלאי הטבעי תפחת באופן משמעותי.

 

גבר עושה בדיקה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ניתוחי עיניים
ניתוחי עיניים למבוגרים

ניתוח עיניים למבוגרים כולל מגוון הליכים שמטרתם לתקן או לשפר בעיות ראייה בקרב מבוגרים. ניתוחים אלו יכולים לנוע בין טכניקות פשוטות ומינימליות פולשניות לפעולות מורכבות

קרא עוד »
ניתוח אינטראלאסיק
ניתוח אינטראלאסיק

ניתוחים לתיקון ראייה נפוצים בעולם הניתוחים האלקטיביים כבר שנים. בדיקת התאמה הייתה תמיד החלק הראשון מתהליך תיקון ראייה בכל מרפאת עיניים מקצועית. כל מי שמבנה

קרא עוד »