חיפוש

עיצוב גינה – עשה ואל תעשה

הגינה מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהבית, ולכן יש להשקיע בעיצוב ובמראה שלה.

המראה של הגינה יוסיף רבות למראה ולעיצוב הכללי של הבית וירשים את האורחים שיגיעו לבית.

אנשים רבים חולמים על גינה מטופחת, נוף ירוק אקזוטי ופורח, צמחים מרשימים ובריכות נוי.

עיצוב גינה כזו אינו מטלה פשוטה.

על מנת לעצב גינה מטופחת ואיכותית, יש להשקיע מאמץ וזמן רב.

במאמר זה ניתן לכם מספר טיפים שיסייעו לכם לעצב את הגינה החלומית שלכם בצורה יעילה, יפה, מרשימה וזולה.

 

תכנון גינה בעזרת בעל מקצוע

ישנה חשיבות רבה לתכנון גינה בצורה נכונה. טרם תחילת תהליך העיצוב, בחירת הצמחים ושתילת העצים, עליכם לתכנן את הגינה כך שתתואם לצרכים האישיים, למראה הבית ולסגנון שלכם. במהלך תכנון עיצוב הגינה יש להחליט על מספר נושאים משמעותיים לרבות:

  1. אופי הגינה: עליכם להחליט על אופי הגינה ועל סוג העיצוב שלה. עליכם להחליט האם אתם מעוניינים בגינה עם עיצוב יותר טבעי או עיצוב יותר מלאכותי. בנוסף, עליכם לבחור צבעים וגוונים שישלטו בגינה ויאפיינו אותה. האופי של הגינה צריך לשלוט בכל החלקים שלה, להישאר קבוע ולא להשתנות.
  2. התאמה לסביבה: עליכם לתכנן את הגינה תוך התאמת העיצוב והצמחייה לסביבה ותנאים הקיימים בה.
  3. התאמה לסגנון האישי: מומלץ לבחור את הצמחים, הרהיטים והעיצובים המיוחדים שיופיעו בגינה על פי הסגנון והטעם האישי של בני הבית.

על מנת לבצע את שלב תכנון הגינה בצורה מקצועית ומוצלחת, יש לפנות לבעל מקצוע מנוסה שיסייע לכם בעיצוב הגינה. תכנון מקצועי יוזיל את עלויות ההקמה ויספק לכם את גינת החלומות שלכם במהירות ובקלות.

 

מינימום תחזוקה

לרוב האנשים אין מספיק זמן או כסף על מנת להשקיע בגינה עם הרבה תחזוקה. על מנת להקים גינה פשוטה לתחזוקה , עליכם להשתמש במספר אמצעים שונים ויעילים. ראשית, עליכם לבחור צמחים עמידים המתאימים מבחינת הגודל והסוג למקום ולתנאי הגינה. בעזרת בחירת הצמחים הנכונה, נחסוך תחזוקה רבה הכוללת: גיזום, הדברה ותחלופה לעיתים קרובות.

שנית, מומלץ להתייחס אל העלים הנושרים מהעצים כחיפוי קרקע מרשים ומעוצב, וכך לחסוך תחזוקה שבועית הכוללת ניקיון מסובך וארוך.

 

חיסכון במים

כאשר אנו מקימים גינה, אנו מעוניינים להפוך אותה לחסכונית במים וכך להפחית את העלויות הגבוהות של השקיית הצמחים. להלן מספר פעולות חשובות ומרכזיות שיהפכו את הגינה שלכם לחסכונית במים ויפחיתו את ההוצאות בצורה משמעותית:

ראשית, מומלץ לצמצם במדשאות. השקיה, שמירה וטיפוח של מדשאות עלולים לצרוך מים רבים ולעלות כסף רב. ניתן להשתמש בתחליפים למדשאות כגון: דשא סינטטי, חיפוי קרקע ועוד. בנוסף, יש לבדוק שמערכת ההשקיה מתפקדת בצורה תקינה ולא מבזבזת מים מיותרים. עליכם להיעזר במתכנן השקיה מקצועי, להקפיד על תחזוקה נכונה ולהשתמש בדישון מתון על פי הצרכים.

 

גינה לאחר השרות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא