חיפוש

על מה חשוב לא להתפשר כשפותחים חברה חדשה?

כשפותחים חברה חדשה, ישנם היבטים מסוימים שבהם זה יכול להיראות מפתה להתפשר, בשל מגבלות של תקציב או משאבים אחרים. עם זאת‚ כדי להציב בסיס איתן להצלחה‚ יש מרכיבים של הצלחה שעליהם לא כדאי להתפשר בשום תנאי.

פשרה על היבטי ליבה כמו איכות המוצרים או השירות‚ אתיות ורמת הכישורים של חברי הצוות, רוב הסיכויים שאם לא תמנע מהחברה מלהצליח, לכל הפחות תגרום לעיקוב בהשגת המטרות העיקריות שלשמן היא הוקמה מלכתחילה.

 

רמת המקצועיות של צוות העובדים

אחד ההיבטים הראשונים שבהם לעולם לא כדאי להתפשר הוא בגיוס אנשי מפתח. הצוות הנכון יכול להביא את החברה להצלחה מקסימלית או להיפך, לכישלון טוטאלי. חשוב להשקיע באנשי מקצוע מיומנים שחולקים את החזון שלכם. כדאי גם להתייעץ עם מומחים שעזרו לחברות בתחום שלכם להתפתח ולגדול בעבר. יועץ שיווקי מיומן יוכל לעזור לגבש אסטרטגיות טובות ולקצר את הדרך אל השגת מטרות שונות.

רמת המקצועיות של צוות העובדים

תכנון עסקי

חשוב שתהיה לכם תוכנית עסקית מחושבת היטב שמגדירה ​​בבירור את היעדים העסקיים שלכם‚ האסטרטגיות ואיך אתם מתכננים להשיג את המטרות שהגדרתם. מדובר במפת דרכים לעתיד הקרוב והרחוק, שבין השאר גם תוכל לעזור לכם להשיג הלוואות והשקעות, במידה ויהיה צורך.

חשוב גם לא להתפשר על כל מה שקשור לחברה מבחינה משפטית, כמו זכויות יוצרים, ניסוח חוזים שלא יהיו אליהם טענות לאחר מכן וכד'. עדיף לא לחסוך את העלויות של ייעוץ של עורך דין בכל הנוגע להיבטים הנ"ל.

 

איכות המוצר והשירות

איכות גבוהה של המוצרים והשירותים שלכם היא משהו שלעולם לא כדאי להתפשר עליו. בנייה של מוניטין זה משהו שלוקח הרבה זמן ודורש השקעה של משאבים רבים, אבל הריסה של מוניטין זה משהו שאפשר לעשות בקלות.

לפעמים זה מרגיש מפתה לעגל פינות‚ במיוחד כשהמשאבים הפיננסיים מוגבלים‚ אבל התפשרות על איכות עלולה לפגוע במוניטין שלכם ולהוביל לכישלון עסקי. במקום זאת‚ תתמקדו במקסום היעילות והאפקטיביות. תזכרו שלקוחות מרוצים צפויים לחזור ולהמליץ ​​לאחרים על החברה שלכם. מוצרים ושירותים באיכות גבוהה מאפשרים גם תמחור גבוה יותר‚ שיכול לשפר את הרווח השולי באופן משמעותי.

איכות המוצר והשירות

סטנדרטים אתיים ויושרה

שמירה על סטנדרטים אתיים גבוהים ויושרה חשובה לבניית אמון בקרב מחזיקי העניין. המשמעות היא ניהול חברה בצורה שקופה ואחראית‚ כיבוד התחייבויות ועמידה ביעדים. כל פשרה בתחום הזה יכולה להוביל להשלכות משפטיות ולפגוע באופן בלתי הפיך במוניטין של המותג.

בניית חברה על יסודות של שיטות אתיות מעודדת תרבות ארגונית טובה, שבהחלט יכולה גם להשפיע לטובה על היחסים עם לקוחות‚ הספקים וכל האנשים האחרים שיכולים להשפיע על הצלחת המיזם.

 

לסיכום

יש הרבה דרכים לחסוך במשאבים כשמקימים חברה חדשה מאפס, אבל זה לא טופס לגבי ההיבטים המפורטים לעיל. עמידה בסטנדרטים גבוהים תתרום לבניה של חברה יציבה במסוגלת לגדול ולשגשג ובאמת תהיה מוכנה לעשות את זה. מי שבונה מוניטין של חברה על הערכים האלה בלי להתפשר, ירוויח מזה בגדול בטווח הארוך.

על מה חשוב לא להתפשר כשפותחים חברה חדשה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא