חיפוש

צוואה הדדית – 5 דברים שחייבים לדעת!

כל הורה יעשה הכול שלילד שלו יהיו חיים טובים, לכן עולה השאלה על מה אנו צריכים להסתכל כאשר אנו מחנכים את הילדים שלנו ומה אנו צריכים לעשות בכדי שיהיו להם חיים טובים.

אם כן אין ספק שבין היתר אנו צריכים לחשוב על הערכים שאנו מקנים להם, על הידע שאנו נותנים להם ועל עוד דברים רבים.

אך בסופו של דבר אחד הדברים החשובים ביותר שאנו יכולים לעשות בשביל הילדים שלנו זה לתת להם משאבים כספיים.

הדרך להעביר כספים מדור לדור עוברת בירושה ולכן צוואה שבה קובעים כמה היורשים שלנו יקבלו היא קריטית ויש לה השפעה עצומה על החיים של הילדים או הקרובים שלנו ולכן אסור לנו לזלזל בה.

 

  • אל תעשו צוואה ללא עורך דין

עליכם לדעת כי צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר ועניין עם חוקים ברורים כיצד לכתוב אותה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי צוואה כדאי לכתוב רק עם עורך דין מכיוון שהוא הסמכות שיודעת הכי טוב כיצד לכתוב צוואות. עליכם להבין כי כתיבה עצמאית של צוואה היא מאוד בעייתית ויכולה לפגוע ביורשים שלכם ולכן כתיבת צוואה עצמאית היא סיכון שלא כדאי לקחת.

 

  • מחפשים אחר עורך דין לצוואה? רק עורך דין לענייני משפחה יכול לסייע לכם

עליכם להבין כי רק עורך דין צוואות וירושות יכול לסייע לכם בכתיבת צוואה וממש לא כל עורך דין יכול לסייע לכם בכך. עליכם לפנות אל עורך דין לענייני משפחה מכיוון שלו הידע הטוב ביותר כיצד לכתוב צוואה וזה משהו שלא נתון בספק.

 

  • קבלו המלצות על העורך דין לפני שאתם בוחרים בו

יש משמעות אדירה לשאלה אל איזה עורך דין אנו פונים בשביל כתיבת הצוואה מכיוון שככל שהעורך דין יותר טוב כך הצוואה תהיה יותר טובה. לכן אם אתם מחפשים אחר עורך דין אנו ממליצים לכם לקבל עליו המלצות לפני שאתם בוחרים בו ולא להתפשר על נקודה זו.

 

  • שימו לב לניסיון של העורך דין

עוד נקודה שאתם חייבים לבחון כאשר אתם באים לבחור עורך דין היא השאלה כמה ניסיון יש לו. עליכם להבין כי ככל שהעורך דין יותר מנוסה כך הוא יכתוב צוואה יותר טובה המבטיחה את הזכויות של היורשים שלכם וזה שווה המון ולכן חובה לבחון את הניסיון של העורך דין לפני הבחירה בו.

 

  • זאת הסיבה שבגינה אסור להוריד צוואות מן האינטרנט

אם תשוטטו קצת באינטרנט אתם תראו שיש שם צוואות הניתנות בחינם. עליכם להבין כי הצוואות הללו לא שוות את קליפת השום ואין מה להשוות אתן עם צוואה שכתב עורך דין ולכן לא כדאי להוריד את הצוואות הללו ולא כדאי לקחת את הסיכון איתן מכיוון שהן יכולות להיות מאוד בעיתיות.

 

חתימה על מסמך

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא