חיפוש

קניית רכב – 4 דברים שחובה לשקול לפני

רכישת רכב הוא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר במהלך החיים ובין השאר מסמלים יציאה לעצמאות.

זוהי עסקה יקרה אשר צריך להתכונן לקראתה ולהשקיע מחשבה כדי לבצע רכישה משתלמת.

אז מה יש לשקול לקראת צעד זה?

 

לכמה זמן ישמש אותי הרכב?

זוהי שאלה חשובה ביותר מאחר והתשובה עליה תשפיע באופן ישיר על סוג הרכב שתרכשו. באופן כללי ניתן לקבוע כי בשלוש השנים הראשונות לאחר רכישת הרכב, ערכו יורד באופן משמעותי. אם בעבר רבים היו רוכשים רכב ונשארים אתו למשך שנים רבות, כיום המצב שונה ויש כאלו המחזיקים בגישה אחרת. אנשים אלו רוכשים רכב למשך שנתיים ולאחר מכן ממהרים למכור אותו לפני הירידה החדה בערכו.

 

מה מצבכם הכלכלי?

כיום ישנן שלוש גישות מרכזיות לתהליך רכישת רכב חדש. ישנם אנשים אשר מוודאים שיש להם את ההון העצמי הדרוש לרכישת רכב חדש. במידה ואין להם הם ימתינו ויחסכו סכום נוסף עד שיוכלו להרשות לעצמם את הרכישה. הדרך השנייה היא מימון הרכב באמצעות פתיחת קופת חיסכון במידה וקיימת כזו. דרך נוספת לרכוש רכב חדש, במקרים בהם אין את ההון המספיק או חסכון, היא באמצעות תוכניות מימון לקניית רכב. תוכניות אלו מאפשרות מימון מלא של עלות הרכב תוך החזר חודשי המותאם ליכולות הכלכליות של כל אחד.

 

מה היקף השימוש השנתי ברכב?

זהו עניין שיש לשקול ברצינות, המרחקים והתדירות בה תשתמשו ברכב רלוונטית ביותר לבחירת הסוג הנכון עבורכם. עבור נהגים אשר נוסעים למרחקים ארוכים ובתדירות גבוהה מאוד מומלץ לרכוש רכב חסכני בדלק במיוחד. במקרה זה ניתן לשקול רכישת רכב היברידי ואף חשמלי. עבור נהגים שאינם מרבים לנהוג, זו לא חובה לשים את הדגש על אופן צריכת הדלק של הרכב. במקרים כאלו יכול להיות שיש לשים דגש על נפח המנוע אשר יספק כוח רב לנסיעות קצרות טווח.

 

כמה עליי לשלם על ביטוח הרכב?

עלויות ביטוח הרכב עלולות להיות גבוהות ומשתנות מרכב לרכב. זהו שיקול שיש להפנות אליו תשומת לב כאשר מחשבים את עלויות הרכב. רבים נוטים להתעלם מעלות הביטוח ומעלויות נלוות נוספות ומתמקדים בעלות הרכב בלבד. מחיר ביטוח רכב ממוצע נע בין 3,000-4,000 ₪ בחודש. עם זאת, עלות ביטוח לרכבים יוקרתיים צפויה להיות גבוהה הרבה יותר. לכן, במידה ואתם מעוניינים לרכוש רכב יוקרה, עליכם לקחת בחשבון את עלות הביטוח ולוודא כי אתם מסוגלים לעמוד במימונו.

 

לסיכום

לקראת רכישת רכב יש לקחת בחשבון שיקולים רבים ומגוונים על מנת לבצע עסקה נכונה שתספק אתכם. יש לקחת בחשבון את מצבכם הכלכלי, את המטרה אותה הרכב ישרת, את סוג הרכב ואת עלויות הביטוח. זכרו כי ישנן תוכניות מימון מגוונות היכולות לסייע לכם ברכישת הרכב הבא שלכם.

 

רכב יוקרה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא