חיפוש

שורשים בביוב – מה זה אומר, למה זה מסוכן ומה הפתרון?

לרבים מבעלי הגינות, מוכרת הבעיה של צמיחה של שורשי עצים וצמחים לתוך הצנרת והניקוז. בעיה זו, יכולה לגרום לסיבוכים רבים, כאשר רבים מאותם בעלי גינות לא ישימו לב לצמיחתם של השורשים לתוך הצנרת עד לשלב בו ייגרם נזק רב למערכת הניקוז והצנרת.

כמו כן, בעלי גינות רבים, ואף בעלי בתים פרטיים שמערכת הניקוז שלהם עלולה להגיע למצב בעייתי זה, לא מוצאים את ידיהם ואת רגליהם כאשר מדובר בבעיה של שורשים ביוב. בדיוק לשם כך, נציג בפניכם בצורה תמציתית את משמעות הבעיה, הסיכונים שנגרמים על ידי חדירת השורשים, ואף נמליץ על דרכי טיפול בבעיה זו.

 

כיצד הגיעו השורשים לביוב?

צמחים ועצים, הם בעלי פוטנציאל צמחיה אינסופי כמעט. כלומר, כל עוד הם יקבלו את ההשקיה וחומרי הדישון וההזנה הנדרשים, הם ימשיכו לצמוח גם מעל פני הקרקע ויגדלו ענפים ועלים, ובמקביל מתחת לפני הקרקע הם יגדלו שורשים עמוקים ומסועפים יותר.

שורשי הצמחים והעצים, הם בעלי יכולת חדירה לכמעט כל חומר אורגני, כאשר ישנם מקרים בהם שורשי עצים וצמחים עם השנים מבקעים אפילו סלעי ענק. לכן, אין פלא כשורשי צמחים ועצים, שגדלים למקומות בהם ישנה לחות רבה ואפשרות לינוק מים, יבקעו לאט לאט צינורות השקיה וביוב ויחדרו למערכת הניקוד והצנרת.

לקבל שורשים

הסכנות בחדירה של שורשים לביוב

אנשים רבים, לא מבינים מדוע חשוב כל כך לטפל בבעיה של חדירת שורשים לביוב, ולכן נפרט אודות כמה מהסכנות שיכולות להיגרם כתוצאה ממצב זה.

 

סיכונים בריאותיים

הנזילות וההצפות שיכולות להיווצר כתוצאה מהחורים אותם ייצרו השורשים בצנרת הביוב, יכולות לגרום להתפשטות של מחלות, לנוכחות של חומרים מזיקים ווירוסים באוויר הגינה, וכך להביא לסיבוכים ולבעיות בריאותיות רבות

 

פגיעה בחפצים יקרי ערך

כאשר מערכת הביוב ניזוקת כתוצאה מחדירה של שורשים לצנרת, הסתימות וההצפות יכולות לגרום לעיתים לפגיעה בחפצים יקרי ערך שממוקמים ליד צינורות הביוב, להרטבה והשחתה של מסמכים, וכן לעוד צורות רבות של נזקים לחפצים האישיים שלכם.

 

נזקים מבניים

ההצפות, הנזילות והסתימות, כאשר הן ממושכות, עלולות לגרום לנזקים לקירות, לתקרות וליסודות של מבנים שנמצאים בסמיכות לצינורות הביוב שניזוקו כתוצאה מהחדירה של השורשים.

 

הטיפול בבעיית השורשים

לשם טיפול בבעייה של השורשים בביוב, מומלץ להזמין בהקדם האפשרי איש מקצוע מנוסה, שיסיר ויכרות את השורשים בכמה דרכים מרכזיות.

 

רובוט

אפשרות אחת, היא לשלוח רובוט לתוך קו הביוב, שבעזרת זרוע מכנית ייעודית, הוא כורת וקוצץ את השורשים שחדרו לביוב.

 

סילון מים

צורה נוספת של טיפול בבעיית השורשים, הוא הזרמה של סילון מים בעוצמה גבוהה, שמסלק ותולש את השורשים באמצעות זרם המים החזק.

 

לסיכום

כעת, אתם יודעים כיצד להימנע ומדוע חשוב לטפל בבעיה של שורשים בביוב.

שורשים בביוב

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא