חיפוש

תכנון הגינה המושלמת שגם תהיה מעוצבת

הגינה שלנו יכולה להפוך למרכז הבית, מקום האירוח, מקום בילוי לילדים וגם פשוט הפינה השקטה שלכם.

בשביל להפוך אותה לכזו צריך להשקיע לא מעט מחשבה בעיצוב המתאים לגינה.

 

מטרת הגינה

לפני שמתחילים לחפש רעיונות עיצוביים צריך לחשוב מהי המטרה של הגינה שלנו. את מי היא הולכת לשמש, מהם הצרכים שלנו ושל בני ביתנו. אתם יכולים להפוך את שיפוץ ועיצוב הגינה לחוויה משפחתית.

התחילו בביצוע סיעור מוחות משותף, הבינו מהו החזון של כל אחד מבני המשפחה ונסו לשלב את הדברים. אתם יכולים להיעזר באיש מקצוע, כמו מעצב נוף שיפוך את החזון שלכם למציאות.

 

המיקום הוא הכל

לפני שאתם מתחילים לקבל החלטות לגבי סוגי הצמחים והעצים לגינה שלכם כדי שתוסיפו פרמטר חשוב למשוואה. המיקום של הבית שלכם. למשל תכנון ועיצוב גינות במרכז הארץ יהיה שונה מזה של גינות במקומות הרריים או מדבריים, בשל מזג האוויר והתנאים האקלימיים השונים השוררים באזורים אלו. לכן מומלץ לפנות למשתלות הנמצאות באזור דומה לכם, רוב הסיכויים ששם יהיו מומחים אשר ידעו לדבר גם מניסיון אישי שלהם.

 

התאימו את העיצוב לשאר הבית

אל תשכחו, הגינה שלכם הינה המשך ישיר של הבית. אחת הטעויות הנפוצות הינה עיצוב הגינה בסגנון שונה לחלוטין מזה של הבית, למשל עיצוב כפרי של הגינה כשכל הבית הינו מעוצב בסגנון מודרני. גם אם העיצוב עצמו יהיה מרהיב הוא יראה פחות קשור במבט הכללי.

 

חומרים מתאימים

תכנון הגינה המושלמת הינו כולל רק צמחייה, הגינה שלכם צריכה להכיל גם ריהוט גן, אזורי אחסון ותאורה. מלבד החשיבות של הנראות של הריהוט צריך לזכור לבחור חומרים המותאמים לשימוש חוץ.

כיום קיימות חנויות ורשתות רבות המוכרות ריהוט חוץ, שימו לב שהאיכות משתנה (ולרוב לפי האיכות גם המחיר עולה). בדקו את איכות המוצרים והתאימו אותם לאקלים הארץ ישראלי.

 

בחירת צמחייה

גם את הצמחייה יש להתאים לאקלים ולעונות השנה. אם בחרתם בצמחים חד עונתיים תאלצו לחדש את המלאי בתום כל עונה, ללא התמדה זו הגינה שלכם במהירות תראה פחות מעוצבת ויפה.

ניתן לשלב עצים, אשר מצד אחד יטילו צל על מקומות הישיבה ומנגד יוכלו גם לספק לכם פירות. כמו כן, שיקלו להתאים אזור של צמחי מרפה ותבלינים. מדובר בשילוב מנצח של אווירה ירוקה ויפה, ריח משכר ושדרוג מצוין לבישולים שלכם.

 

תקציב

לפני שאתם מתחילים את התכנון וההוצאה לפועל של הגינה המעוצבת שלכם, הבינו מהו התקציב אשר עומד לרשותכם. כל גינה ניתן לעצב בצורה יפה ומעניינת בשלל רחב של תקציבים.

המטרה של קביעת התקציב מראש היא כדי לתת לכם מסגרת ושלא תחרגו ממנו בשלב מוקדם.

 

גודל הגינה

גם גודל הגינה הינו נדבך חשוב בתכנון העיצוב שלה. שימו לב, שאם הגינה שלכם קטנה יחסית, עדיף להימנע מכמות גדולה של צמחים. הדבר יגרום לה להיראות עמוסה ולא מאורגנת.

 

תחזוקה

ההמלצה האחרונה לשלב התכנון של הגינה, אל תשכחו לחשוב גם על התחזוקה העתידית של הגינה. גם מבחינת העלות של התחזוקה וגם מבחינת הזמן שיידרש לכם. אם אתם לא תצליחו לעמוד בתחזוקה של הגינה, מהר מאוד היא תראה מלוכלכת ומוזנחת וכל היופי של העיצוב שלה יעלם כלא היה.

 

בתים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא