חיפוש

3 דברים שכדאי לבדוק כאשר פותחים חשבון בנק עסקי

פתיחת חשבון בנק עסקי הינו מומלץ לכל בעלי העסקים כך יוכלו להנות מהטבות שונות ביניהן שירות צמוד של בנקאי מקצועי עם מספר ערוצי תקשורת ישירים, שירותי בנקאות דיגיטלית מתקדמת ועוד עליהם נפרט בהמשך ובנוסף מה כדאי לבדוק לפני פתיחת חשבון מסוג זה.

 

לפני שמתחילים – סדר בדברים

זוהי נקודה שאנשים רבים מתבלבלים בה – לא כל חשבון לעסק הינו חשבון עסקי. חשבון בנק עסקי מיועד אך ורק לעסקים וזהו אותו סוג החשבון שחברות בע"מ מחויבות לפתוח. עסקים קטנים יוכלו לפתוח חשבון נוסף עבור העסק שלהם אך הוא יתפקד כחשבון פרטי מופרד מהחשבון האישי. ההפרדה הזו היא חשובה ביותר גם אם עד עכשיו התנהלתם עם חשבון אחד עם התפתחות העסק שלכם אתם תראו שהכול מתחיל להסתבך. בניהול חשבון בנק נפרד לעסק תוכלו לנהל מעקב מקצועי ויעיל אחר כל הפעולות הפיננסיות שלכם.

 

איפה לפתוח חשבון בנק עסקי?

פתיחת חשבון בנק עסקי או חשבון בנק נוסף עבור העסק לא מחייבת לעשות זאת בבנק בו אתם מנהלים את החשבון האישי שלכם. מומלץ לנהל השוואה בין ההצעות של הבנקים השונים לחשבון בנק עסקי. תופתעו לגלות שאולי הבנק שלכם מעולה ומתאים לחשבון האישי שלכם אך בנק אחר יוכל לתת הטבות מתאימות או דמי ניהול נמוכים יותר לחשבון עסקי. תוכלו לבחור איפה אתם פותחים את החשבון הנוסף.

 

מסמכים נדרשים

לקראת פתיחת חשבון בנק עסקי יש להכין את המסמכים הבאים –

  • תעודת זהות של מורשי חתימה
  • דפי חשבון עבור שלושה חודשים ופירוט אובליגו בטחונות הבנק
  • דו"חות כספיים מבוקרים אחרונים
  • דו"חות שוטפים – מאזן בוחן, דו"חות מע"מ ודו"חות ביטוח לאומי
  • מסמכי יסוד של תאגיד (מקור או העתק נאמן למקור בחתימת עורך דין)

 

הערכות לקראת קבלת כסף מחו"ל

אם הנכם מתוכננים לקלוט סכום גדול של כסף מחו"ל כדאי שתדעו שתיקון חוק איסור הלבנת הון בישראל כולל אי דיווח מס על הכנסה כעבירה פלילית. לכן הבנקים הפכו לכלי פיקוח של המדינה והם אינם לוקחים סיכון ובמקרים רבים לקוחות מסורבים לבקשתם לקבל כספים מחו"ל ולכן אם בידיעתכם שאתם לקראת קבלת סכום כסף ידעו את הבנק בזאת עוד בפתיחת החשבון העסקי.

 

איזה הטבות מקבלים בחשבון בנק עסקי?

בעלי חשבון בנק עסקי יקבלו שירותים דיגיטליים מתקדמים, צ'קים ושוברי כרטיסי אשראי שיוכנו על ידי הבנק, מצעים חמים, שירות פקטורינה לרכישת חובות מסחריים, כרטיס אשראי עסקי וחברות במועדון "הכרטיס לעסקים" שגם לו יש לא מעט הטבות והלוואות מותאמות לצרכי העסק.

 

לסיכום

חשבון בנק עסקי הינו פתרון טוב לבעלי עסקים גדולים עם תנועות פיננסיות גדולות, העלויות לפתיחת חשבון נוסף אינן גבוהות והפרדת החשבונות יחד עם ההטבות המגיעות בצירוף לפתיחת חשבון כזה מייעלים את ההתנהלות הפיננסית ומקפיצים אותכם שלב.

חשבון בנק עסקי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא