חיפוש

3 טיפים יעילים לאיטום קירות

איטום קירות זוהי פעולה חשובה והכרחית לכל בית, שכן רק כך ניתן יהיה לדאוג שהבית שלכם יהיה מוגן ושמור מפני נזקי מזג האוויר ונזקים אחרים. איטום הקירות זוהי פעולה שימושית ביותר גם לצורך בידוד רעשים בין החדרים השונים בתוך הבית, וכן על מנת למנוע ממזג האוויר שבחוץ להשפיע על דיירי הבית. מהם הדברים החשובים שצריכים לדעת בנושא איטום קירות?

 

מדוע ישנה חשיבות רבה לאיטום הקירות?

רבים מאיתנו כלל לא מקדישים מחשבה לאיטום הקירות במבנה הבית שלנו, עד לרגע שבו קורה מקרה מצער שמכריח אותנו להכיר בחשיבותו של איטום הקירות. מקרים מצערים אלו יכולים להיות חלחול של מי גשמים לתוך קירות הבית (כך שנוצרת רטיבות על גבי הקירות, שיכולה במקרים מסוימים לגרום גם להצפת הבית ולשמש כמקום גידול לחיידקים ובקטריות שונות), אי בידוד של מזג האוויר שבחוץ (כך שבחורף דיירי הבית יסבלו מקור גם בתוך כותלי הבית, ובקיץ פנים הבית יהיה חם כמו מזג האוויר השרבי שבחוץ) ועוד.

איטום קירות הבית היא הפעולה שתוכל לחסוך מכם את מקרים לא נעימים שכאלו, כך שהבית שלכם יהיה באמת ובתמים מקום מבצרכם, שבו תוכלו להימלט ממזג האוויר שבחוץ ולהימנע מנזקי אקלים שונים לקירות הבית.

על מנת לבצע איטום קירות במבנה הבית שלכם יש להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בתחום האיטום, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שהאיטום מתבצע בצורה האיכותית והבטוחה ביותר האפשרית, ושהוא יהיה אפקטיבי לאורך שנים רבות.

 

מתי כדאי לבצע איטום קירות בבית?

כיוון שאיטום הקירות הכרחי בכל עונות השנה, אין תקופת זמן שעליה ניתן לומר שהיא מתאימה במיוחד לביצוע איטום זה – אלא כל תקופה בשנה היא תקופה טובה לבצע איטום. אם אתם מעוניינים לבצע את האיטום כדי להימנע מהצפות ורטיבות בתקופת הגשמים, עדיף לבצע זאת לפני תחילת עונת החורף, אך כמובן שניתן לבצע את האיטום גם בכל עונה אחרת בשנה על מנת לוודא שגם החום והשרב שמאפיינים את עונת הקיץ לא משפיעים על פנים הבית.

 

מהו ההבדל בין איטום קירות פנימיים לאיטום קירות חיצוניים?

איטום הקירות החיצוניים הוא האיטום שנוגע להשפעות מזג האוויר שבחוץ על כותלי הבית, והוא זה שביכולתו למנוע את חלחול מי הגשמים והצפת הבית בעונת החורף (או כאמור את התחממות פנים הבית כאשר מדובר בעונת הקיץ).

בניגוד לכך, איטום הקירות הפנימיים שבבית נוגע מלבד לנושא הבידוד התרמי של המבנה גם לבידוד הרעשים שבין החדרים השונים בתוך הבית. איטום הקירות הפנימיים חשוב במיוחד כאשר מדובר בחללים רטובים בתוך הבית, כמו חדר המקלחת או חלל שבו ישנה בריכת שחייה או סאונה. בחללים רטובים אלו ישנה חשיבות מוגברת לאיטום איכותי ומקצועי של הקירות הפנימיים, על מנת שלא תיווצר רטיבות בקירות.

 

קיר סדוק

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משאבי אנוש
המידע המלא אודות תפקידו של HR

HR או "Human Resources" הוא תחום ניהולי העוסק בניהול ההון האנושי בארגון. תפקיד מחלקת משאבי אנוש הוא לקדם ולשמור על סביבת עבודה בריאה, פרודוקטיבית ומתגמלת

קרא עוד »