חיפוש

3 טיפים לבחירת עו"ד מקרקעין

 

בכל רכישה או מכירה של נכס, צריך להיעזר בעורך דין מקרקעין שילווה אתכם בתהליך. בכל הקשור לרישום זכויות, ירושה, פתרון סכסוכים על נכסים שונים, או בכל הקשר לקבלת מתנה של נכס – יש להיעזר בעורך דין.

לכל המהלכים הללו יש מספר השלכות גם כלכליות וגם משפטיות, ועל מנת לבצע זאת נכונה יש להיעזר במשפטן מוסמך. על כן, רצוי לבחור במישהו שיהיה שם עבורכם באופן הכי מקצועי והכי מהימן, אז קבלו טיפים לבחירת עו״ד מקרקעין איכותי ומוצלח.

 

שמרו על האינטרסים שלכם

קודם כל בחרו בעורך דין ששם במקום הראשון את האינטרסים של הלקוחות שלו. זה אומר, שאם אתם מוכרים או מעוניינים לרכוש נכס, אל תיקחו עורך דין משותף יחד עם הצד השני בעיסקה, אלא עורך דין פרטי משלכם.

אמנם, עורך דין מקרקעין משותף מהאזור הקרוב יהיה זול יותר בעקבות חלוקה על שכר הטרחה עם הצדדים הנוספים, אך זה לא בהכרח יעבוד מבחינת דאגה לזכויות שלכם לפני הכל. עורך דין משותף יצטרך לייחס חשיבות לאינטרסים של כולם ולא בהכרח רק לאלו שלכם. אם אתם מתגוררים באיזור חיפה, עורך דין מקרקעין בקריות יוכל לעזור לכם.

תחומי עניין

בחרו עורך דין עם ניסיון רציני בתחום

עורכי דין ותיקים בתחום ידעו באופן הכי טוב כיצד להתנהל עם עסקת המקרקעין. בחרו בעורך דין שכבר ביצע מספר עסקאות, שמכיר מקרים דומים לזה שלכם, ויודע כיצד לפעול במסגרתם. שימו לב כי עורכי דין שיותר עוסקים בירושה של נכסי נדל"ן, לא תמיד יהיו טובים למשל עבור מכירה או קנייה של נכס.

לרוב, לכל אחד מעורכי דין מקרקעין יש תחום עיסוק עיקרי משלו ומיומנות רבה בתחום זה. לכו על פי תחומי העיסוק ומספר העסקאות שבוצעו באותו התחום. שוב, אל תשכחו כי עורך דין שקרוב למיקומכם יוכל להיות יותר יעיל ויותר נגיש. כך למשל עורך דין מקרקעין בחיפה יוכל לעזור באופן טוב יותר לתושבי הצפון מאשר לתושבי תל אביב.

 

מצאו עורך דין שלוקח שכר טרחה הוגן ולא יקר

עורכי דין לעיתים יכולים להגזים בבקשת השכר שלהם. שכר טרחה של עורך דין מקרקעין משתנה בין המשרדים השונים ובין עורכי הדין השונים. כחוק לא כתוב, ככל שיש יותר מוניטין לעורך הדין, כך הוא יגבה יותר כסף. עם זאת, שכר הטרחה צריך להיות הוגן ומשתלם לכל הצדדים.

שימו לב שיש חוקים שמגבילים את שכר הטרחה, ורצוי לעיין בהם לפני ההגעה למשרד עורכי הדין. כמובן שעל איכות משלמים כסף, אבל אף אחד לא רוצה שיעשקו אותו באופן לא הוגן. במידה ולא ביצעתם בדיקה מקדימה של שכר הטרחה על פי חוק, שאלו את עורך הדין שאתם מעוניינים בשירותיו על החוקים הללו ונסו לקבוע מחיר שיהיה נוח, משתלם והוגן לכם ולו.

נדלן

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא