חיפוש

4 דברים שחשוב לבדוק לפני שאתם בוחרים בית אבות

מעגל החיים אינו פשוט לאיש. חילופי התפקידים המתקיימים בין הורים לילדים, כאשר ההורים מגיעים לגיל בו אינם מסוגלים לטפל יותר בעצמם, זהו דבר טבעי ונורמלי אך גם כזה המלווה בהתמודדות נפשית לא קלה. לכן במידה ואתם בוחרים באפשרות של בית אבות, הנה ארבעה דברים שחובה לבדוק ולשקול לפני שבוחרים בית אבות. 

 

קודם כל, מיקום

כאשר ניגשים לבחירה הקשה של בית אבות, הגורם הראשון שצריך לבחון הוא שאלת מיקום בית האבות. אנשים רבים רוצים לבחור בית אבות קרוב לאזור מגוריהם, כדי להקל על הביקורים. אל תזלזלו בחשיבות הקרבה הפיזית של בית האבות, שכן כאשר בית האבות קרוב ונוח להגעה, אנשים נוטים להגיע ולבקר יותר את קרוביהם שמתגוררים שם. אם אתם גרים באיזור הצפון לדוגמה, מומלץ לחפש בית אבות באיזור, כמו זכות אבות לדורותיה.

בית אבות

אדיבות וגישת הצוות המטפל

זה לא פשוט לסמוך על אנשים שאתה לא מכיר שידאגו ויטפלו בהוריכם. במיוחד כאשר הם כבר אינם צעירים, חשוב עוד יותר שיטפלו בהם באדיבות ובאכפתיות. לכן מומלץ בחום לבדוק ביסודיות את אנשי הצוות בבית האבות בו אתם בוחרים. בקשו לדבר עם כמה שיותר מאנשי הצוות, דברו עם דיירים אחרים בבית האבות ושאלו לדעתם ואפילו דברו עם קרובי משפחתם עבור חוות דעת יותר אובייקטיבית. בכל מקרה, אל תבחרו מקום לפני שאתם בטוחים באמת האחוזים שאנשי הצוות ידאגו כמו שצריך להוריכם.

 

טיפולים רפואיים ואפשרויות תזונה שונות

התקווה היא שקרובי משפחתנו יחיו חיים ארוכים ומספקים ככל האפשר. לכן, השירותים הרפואיים והטיפוליים המצויים בבית אבות מסוים הינם קריטריון חשוב מאוד לפני שבוחרים מוסד. בין אם מדובר באיכות ומגוון האוכל המוגש לדיירים, בתדירות המפגשים עם רופא המגיע למקום או במקצועיות האחיות העובדות בבית האבות, דברים אלה עשויים להשפיע על משך שארית חייו של קרוב משפחתכם ולכן כדאי למצוא את בית האבות האידיאלי בתחום זה.

טיפולים רפואיים

תעסוקה: חוגים ותחביבים

עד כה הקריטריונים לפיהם נבחר בית האבות היו יותר מהותיים ורציניים. אך חשוב לא לזלזל גם בקריטריון האחרון, החוגים והפעילויות המוצעות לדיירים, שכן קריטריון זה ישפיע ישירות על איכות החיים של הדייר. בתי אבות שונים מציעים מגוון רב של פעילויות שונות. אל תשכחו לבדוק מהן הפעילויות המוצעות בכל בית אבות, שכן זה עשוי להיות ההבדל המכריע בין שני בתי אבות הדומים זה לזה בשאר הפרמטרים.

 

סיכום

לסיכום, הבחירה להכניס קרוב משפחה לבית אבות אינה בחירה פשוטה כלל. לכן, לאחר שמבצעים בחירה זו, הבחירה של איזה בית אבות לבחור לא מרגישה כאתגר גדול בהשוואה. אך כדאי לא לזלזל בחשיבות הבחירה ולבצע השווא יסודית ומעמיקה, בהתאם לקריטריונים אשר פורטו קודם: מיקום, צוות מקצועי, שירותי בריאות ואפשרויות תעסוקה.

בית אבות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא