חיפוש

4 טיפים לגידול תוכי בבית

בני האדם גידלו ציפורים מיוחדות כבר לפני אלפי שנים, ואם אנו מדברים על ציפורים מיוחדות, כמובן שתוכים נמצאים גבוה מאוד ברשימה. מדובר על ציפורים יפות מאוד בצבעים מרהיבי עין, הן חכמות בצורה בלתי רגילה, והדובדבן שבקצפת – הן אפילו מדברות! בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים ברחבי הארץ מגדלים תוכים כחיות מחמד.

אם גם אתם חלק מאותם אנשים, או שיש לכם מחשבה לגדל תוכי בבית, הגעתם בדיוק למקום הנכון! הכנו כאן עבורכם רשימה של ארבעה טיפים מצוינים שיסייעו לכם לגדל תוכי בצורה שתהיה נוחה גם לכם וגם לו. מוכנים? בואו נתחיל!

 

הטיפ הראשון – גודל הכלוב

הטיפ הראשון שלנו נובע לגודל הכלוב שתקנו לתוכי שלכם. אנחנו ממליצים לכם לרכוש כלוב כמה שיותר גדול עבור התוכי שלכם. חשוב לזכור שתוכים הם ציפורי בר שרגילים לעוף על פני מרחקים גדולים, והגבלת המקום מקשה עליהם מאוד. אנו לא יכולים להשאיר אותם בחלל הפתוח, ולכן כדאי לרכוש עבורם כלוב גדול ומרווח עד כמה שאפשר.

פרמטרים נוספים שצריך להתחשב בהם הם כמובן מין התוכי שלכם וכמות התוכים שאתם מגדלים. ככל שמין התוכי גדול יותר, וככל שאתם מגדלים יותר תוכים, תצטרכו כלוב גדול יותר. פרטים נוספים על גידול תוכים תוכלו למצוא בקישור הזה https://hapina-shel-michal.co.il.

כְּלוּב

הטיפ השני – אוורור

הטיפ השני שלנו נוגע לאוויר שהתוכים שלכם נושמים. לא רבים יודעים, אך לתוכים יש מערכת נשימה מפותחת מאוד שאמורה לסייע להם לצבור אנרגיה לתעופה. מסיבה זו היא רגישה בצורה בלתי רגילה לאדים, רעלים נדיפים, ועוד. חשוב מאוד להקפיד שהתוכי שלכם יהיה בחלל מאוור עם אוויר נקי וצח. מצד שני צריך תמיד לשים לב שאתם לא משאירים גם את הכלוב וגם את החלון פתוחים כך שהתוכי יוכל לברוח.

 

הטיפ השלישי – ניקיון

תוכים, כמו בני אדם, ממש לא אוהבים לחיות בסביבה מלוכלכת ולא נעימה. כדי שהתוכים שלכם יהיו במצב רוח טוב אתם צריכים להקפיד על ניקיון תמידי של הכלוב שלהם. אין כאן שיטה קבועה או פרק זמן קבוע בין ניקיון לניקיון, הכל תלוי ומשתנה על פי סוג התוכי והכלוב. בכל מקרה צריך לוודא שתחתית הכלוב והמצע שלו נקיים, וכך גם תרחיקו חיידקים וזיהומים.

 

הטיפ הרביעי – רפואה

כאשר אנו שומעים את המילה וטרינר, לרובנו עולה בראש אדם שמטפל כלבים או בחתולים, תוכים לא ממש נקשרים אצלנו לווטרינר. עם זאת, חשוב לדעת שתוכים חייבים לקבל טיפול וטרינרי מקצועי ומקיף. יש לא מעט טפילים וחיידקים שעלולים לתקוף ולסכן אותם. צריך גם לזכור שווטרינר רגיל לא מוסמך לטפל בהם, ויש לדאוג לטיפול אצל וטרינר המתמחה בחיות אקזוטיות.

 

סיכום

אין ספק שתוכים הם חיית מחמד מיוחדת ומדהימה. אם תדאגו לטפל בהם כמו שצריך, הם יחזירו לכם יחס חם ואהבה.

תוכי בבית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא