חיפוש

4 תנאי התאמה לניתוח קטרקט להסרת משקפיים

הגוף שלנו הוא לא בלתי מנוצח. ככל שעוברות השנים, חלקים מסוימים בו מתחילים להיפגע ולתפקד באיכות נמוכה יותר. הראייה שלנו היא אחד מהם, והתבגרות מביאה יחד איתה פגיעה ישירה ביכולת שלנו לראות טוב. במקרים רבים, הפגיעה הזאת נובעת ממצב הקרוי קטרקט. למרבה המזל, כיום יש ניתוח פשוט למדי שנקרא ניתוח קטרקט אשר עוזר לתקן את הבעיה. המאמר הבא ידון בהתאמה לביצוע ניתוח זה.

 

מהו קטרקט?

קטרקט הוא מצב שבו בחלק או בכל העין נוצרת עכירות. העכירות הזאת מרוכזת בעדשת העין והיא לרוב פוגעת באיכות הראייה. קטרקט עלול להתפתח באיטיות בעין אחת או בשתיהן, אך הוא גם יכול להיגרם עקב טראומה חיצונית חזקה בעין. ישנן סכנות רבות במקרה של קטרקט, ולכן חשוב לטפל בו במהירות כאשר הוא מופיע. אם אתם מעוניינים לבצע ניתוח קטרקט בידיו של מומחה לרפואת עיניים, היכנסו לקישור הבא: https://www.eyecu-il.com

ניתוח קטרקט

לסובלים מראייה ירודה

הסימן הראשוני לקיום אפשרי של מחלת הקטרקט הוא לרוב מצב של איכות ראייה ירודה. כאמור, קטרקט גורם בעיקר לטשטוש וחוסר חדות ראייה, אשר בסופו של דבר מובילים לאי יכולת להבדיל בצורה איכותית בין עצמים שונים. במקרה כזה כדאי לברר עם רופא העיניים וללכת לבדיקה שתאשר את האפשרות של קיום של קטרקט.

 

לאלה שהגיעו לגילאי ה-40

קטרקט מזוהה ברוב המקרים עם גילאי ה-40. ככל שעוברות השנים, הסיכוי להתפתחות המחלה הולך וגדל, כך שאחוזים רבים מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים ממנה. במהלך השנים אנחנו נחשפים לשלל גורמים חיצוניים, כגון קרינה אולטרה סגולה, רעלים למיניהם, ועוד שלל אפקטים מצטברים. כל אלה גורמים לפגיעה בחלבונים של העין, מה שבסופו של דבר גורם לעכירות בעדשות וכך לקטרקט.

ניתוח קטרקט

אלו הסובלים מירידה בחדות הצבע

מעבר לחדות הראייה הכללית שנפגעת, קטרקט גם גורמת לירידה בחדות הצבע. ירידה זו מתבטאת ביכולת פגומה להבדיל בין גוונים של צבעים שונים. התופעה הזו לא בהכרח תקפה עבור כל סוגי הצבעים והגוונים, אך במידה והיא מספיק מורגשת יש צורך מידי בהתחלת בירורים ובדיקת התאמה לניתוח קטרקט.

 

לכל אלה שמרגישים שהתפקוד היומי שלהם נפגע

בסופו של היום, הראייה שלנו כאן כדי לשרת אותנו. היא זו שמאפשרת לנו לבצע את הפעולות הכי בסיסיות בחיינו. אם אנחנו מגיעים למצב שאנחנו מרגישים שהראייה שלנו מונעת מאיתנו לבצע פעולות מסוימות, כמו נהיגה, קריאה וצפייה בטלוויזיה, ייתכן והדבר נובע מהתפתחות של קטרקט. חשוב מאוד לשים לב לגופנו ולוודא שאנחנו מקפידים לטפל בו כשצריך.

 

לסיכום

ניתוח קטרקט הוא אמנם ניתוח פשוט ונפוץ, אך הוא לא בהכרח מתאים לכל אחד. רק מי שסובל מתסמינים מאוד ספציפיים יכול להיות מאובחן בתור סובל מן המחלה. מומלץ מדי פעם ללכת לביקורת אצל רופא עיניים, ככה שהוא זה שישפוט האם יש הצדקה לניתוח זה או לא.

ניתוח קטרקט

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מאוורר תקרה לבית
3 שלבים לבחירת מאוורר תקרה לבית

מאווררי תקרה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחדרי השינה, הסלונים ואפילו המרפסות. אנו חיים במדינה חמה שמחייבת שימוש במוצרי חשמל מתקדמים שיפחיתו את הטמפרטורה ויאפשרו

קרא עוד »