חיפוש

5 דרכים לבטל עיקול חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק הוא אחת הצורות בהם ניתן לפעול כנגד חייבים. למרות שלעיתים פעולה זאת נראית הגיונית ומתבקשת, למעשה זוהי פעולה אלימה וברוטלית המשפיעה על כלל בני הבית. לכן כאשר נתקלתם במצב של עיקול חשבון בנק, חשוב לפעול מהר ככל האפשר לטובת ביטול הסנקציה הזאתי והשבת המצב קדמותו.

 

פעולה מספר 1 תשלום החוב

עיקול על חשבון הבנק הוא פעולה הנובעת עקב חוב בסכום לא מבוטל. אולם הבעיה העיקרית היא עדיין קיומו של החוב. במידה והחייב ממשיך לגרור את החזר התשלומים, הוא מסכן את עצמו בעיקול. אך במידה ובחשבון הבנק ישנם סכומי כסף כאלו ואחרים שיש בהם למנוע את עיקול חשבון הבנק, הצורה הטובה ביותר להתמודדות, היא על ידי התשלום של החוב עצמו. באופן טבעי, כאשר ישולם החוב והנושים השונים יצהירו שאין להם חובות נוספים, פעולת העיקול תוכל להסתיים באופן טבעי. מי שיכול לשלם את החוב בכל צורה שהיא, זאת הדרך הטובה ביותר לביטול עיקול על החשבון.

משלם את החוב

 

פעולה מספר 2 פניה לעורך דין

במידה ונקלעתם למצב של עיקול חשבון בנק אתם כבר נמצאים בסיטואציה מורכבת שככל הנראה אין לכם את הכלים המספקים להתמודד איתה. אתם מצויים בבור כלכלי עמוק מאד. עד כה לא עשיתם פעולות נדרשות מספקות לטובת טיפול בנושא וכרגע הגעתם למצב שחשבון הבנק מעוקל.

לכן מומלץ בשלב המיידי הזה לפנות אל עורך דין מקצועי בתחומו ומומלץ על מנת לאפשר לו לפעול למענכם מול הרשויות השונות ובעיקר מול הבנק בו מתנהל החשבון המעוקל. לקבלת מידע ולהרחבה בנושא עיקול חשבון בנק אפשר לפנות לייעוץ במשרדינו.

 

פעולה מספר 3 בדיקה האם יש פגם בהליך

פעולה זאת היא פעולה טכנית בהווייתה, זוהי פעולה שבה מבקשים לעבור על פרטי הבקשה של הנושים לטובת עיקול חשבון הבנק ומנסים למצא בה פגם אפשרי אשר יעיד על כך שהבקשה הנ"ל איננה עונה לדרישות המקובלות, היא לא עומדת בתנאי הסף להגביל את קניינו של אדם ולכן במידה ובמהלך הגשת בקשת העיקול, חל פגם בתהליך, הרי שלא ניתן להגיש בקשה לעיקול. בנושא זה אפשר לקבל מידע נוסף להרחבה בנושא עיקול חשבון בנ.

פנה לעורך דין

 

פעולה מספר 4 להגיש ערעור על העיקול

הבקשה בדבר הטלת עיקול על חשבון הבנק היא בקשה משפטית. על מנת לקבל את האישור לפעולה זאת צריכים הנושים לבקש את אישורו של בית המשפט לעניין. לכן על כל החלטה שיקבל בית משפט, יש לכל אחד זכות ערעור על ההחלטה עצמה. את הסיבות והנימוקים לערעור יכתוב עורך דין מוסמך וכן את פעולת הייצוג בבית המשפט. במידה והערעור יתקבל, אזי חשבון הבנק לא יוכל לעבור תהליך של עיקול.

 

פעולה מספר 5 להגיש בקשה לביטול העיקול

פעולה נוספת שאפשר לבצע בעת עיקול חשבון הבנק הוא הגדה מסודרת לבית המשפט בבקשה לפסול את העיקול עצמו.

  • העיקול הוחל על סכומי כסף שלא ניתן לעקל אותם ובתוך כל אלו :דמי מזונות, מענקים מרשות המיסים, דמי מזונות השתתפות בשכר ירה ועוד.
  • במידה ועיקול החוב לא מאפשר לחייב לפרוע את החוב בהוצאה לפועל.
  • במידה והחשבון משותף, וסכומי הכסף בו או חלקם אינם שייכין לחייב.
  • כאשר יש חשש שהעיקול יטיל על החייב פגיעה ממשית בו ובמשפחתו ועל אלו הנסמכים על שולחנו.
  • כאשר קיים חשש שהחובות של החייב יתפחו בשל עיקול החשבון.

 

לערער על העיקול

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא