חיפוש

5 דרכים להתקבל להייטק

כיום כולם יודעים שמסלול הקריירה המתגמל ביותר הוא ההייטק. מדובר בתעשייה שנמצאת בחזית החדשנות והכלכלה, והיא זאת שתגדיר את איך ייראה עתידנו. עם זאת לא תמיד פשוט להתקבל לעבודה בתחום. יש הרבה מאוד מועמדים טובים שמעוניינים בעבודה, ולא תמיד מספיק משרות. אז איך עושים זאת בכל זאת? במאמר זה נחקור 5 דרכים להתקבל להייטק שכדאי לכם לנסות.

 

1. לימודים רלוונטיים

אחד מהדברים הראשונים שכדאי לכם לעשות כדי להתקבל לעבודה בהייטק הוא ללכת ללמוד תואר רלוונטי או קורס במוסד מקצועי ומוכר. אנשים שמטרתם לאתר מועמדים טובים בדרך כלל יחפשו כאלה שלמדו את התחום הרלוונטי והם בעלי ציונים גבוהים והרבה מאוד ידע. לא שאי אפשר להתקבל לעבודה בהייטק בלי לימודים, אבל יהיה לכם הרבה יותר קל אם יש לכם תעודה שמוכיחה את זה שעברתם כבר כברת דרך. ניתן למצוא קורסים בתחומי ההייטק אצל https://svcollege.co.il.

 

2. קורות חיים מקצועיים

מגייסים בהייטק מקבלים הרבה מאוד קורות חיים, וקל להם מאוד לדלג אם אין בקורות החיים שלכם משהו ייחודי. לכן חשוב שכבר מהמסמך הפשוט הזה ניתן יהיה להבין בדיוק מה אתם מביאים לשולחן שאחרים לא מביאים. פרטו על כל הניסיון הרלוונטי שלכם, מחקו את הפרטים הלא חשובים, הוסיפו גם פירוט על היכולות שלכם ועצבו את קורות החיים בצורה אסתטית ונעימה לעין. כך קורות החיים שלכם יתבלטו מהשאר ויעזרו לכם לעבור את שלב המיון הראשוני.

 

3. מכתבי המלצה

אל קורות חיים טובים חשוב לצרף גם מכתבי המלצה. אם יש לכם בוס שעבדתם תחתיו או מרצה שאתם בקשר איתו מהלימודים- בקשו מהם מכתב המלצה אישי בו הם יוכלו לתאר את היכולות שלכם והכישרון הייחודי שלכם. מכתבי המלצה יכולים להיות מה שמטה את הכף בעת קבלת עובדים למשרה בהייטק.

 

4. בניית עמוד לינקדאין

עולם ההייטק הוא גדול ומגוון ויש הרבה מאוד חברות שונות, אבל מה שמשותף לכולן הוא נוכחות בלינקדאין. לכן חשוב מאוד שגם אתם תתחילו לשחות בתוך הלינקדאין, להבין איך האתר עובד, והכי חשוב- לבנות לכם עמוד טוב כך שמגייסים יוכלו למצוא אתכם. זה מראה על רצינות, מקצועיות ומוטיבציה גבוהה לעבודה בתחום.

 

5. קשרים

אנחנו לא מדברים פה על נפוטיזם חלילה, אלא על קשרים מקצועיים ונטוורקינג שאתם יכולים להתחיל לייצר עבור עצמכם. אם זה בהגעה להרצאות מעניינות בנושא, או כנסים מהתחום- באופן זה אתם יכולים לפגוש אנשים חדשים מחברות שונות, שיוכלו בסופו של דבר לעזור לכם להתברג בתחום. לעולם אסור לזלזל בקשרים אישיים עם אנשים!

 

לסיכום

עבודה בהייטק היא דבר מבוקש מאוד, ויש כמה דרכים להגיע אליה. חשוב שתשקיעו בכך מחשבה ומאמץ רבים כדי שלא תשאירו אף אבן לא הפוכה. לימודים, קורות חיים ובניית קשרים- כל אלה יובילו אתכם אל המושב הנכסף.

מכתבי המלצה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא