חיפוש

5  דרכים לתת מוטיבציה לעובדים

בעידן שבו מעסיקים רבים נותרים חסרי אונים כתוצאה מתחלופה מהירה של עובדים, אין מנוס אלא מלהעניק לכל עובד יחס אישי ומוטיבציה אשר תשמר אותו במקום העבודה, כמו גם תחזק את הנאמנות. המאמר זה נסביר על חמישה דרכים לתת מוטיבציה לעובדים.

 

מוטיבציה לעובדים – מדוע היא חשובה?

שוק התעסוקה בימנו מוביל לשאלות ודילמות רבות אשר לא היו בעבר. למעשה, קצב החלפת מקום עבודה עומד כיום על שנתיים וחצי, לעומת שבע שנים לפני עשור. מצב זה מציב בפני מעסיקים בעיות קשות מאוד הן מבחינת התחלופה הגבוה של העובדים, השקעת כספית היורדת לטימיון בשל עובדים שעוזבים וכן תפוקת עבודה נמוכה, כתוצאה מחוסר מוטיבציה ונאמנות של העובד אשר מחפש בעידן הזה משמעות וקבלת ערך, בעת שהותו בעבודה. מחקרים בתחום התעסוקה הציגו באופן חד משמעי קשר ישיר בין רמת המוטיבציה של העובד, לבין הישארותו במקום עבודה. הסוגיה הזו רלוונטית לא רק בעבור חברות גדולות, אלא גם בעבור עסקים קטנים ובינונים אשר מעוניינים להעסיק את כוח האדם הטוב ביותר, למשך שנים רבות. אם את/ה מעסיק/ה, להלן חמש דרכים לתת מוטיבציה לעובדים.

 

חמש דרכים לתת מוטיבציה לעובדים

  • ערב עיון – ערב עיון אשר נערך במשרדי החברה או בבית קפה מאפשר לכם להעניק לאורחים שלכם ערך מוסף בדמות ערב עיון עם דמות רלוונטיות לתחום העיסוק של המשרד, או לצורך הרחבת אופקים. כיום ניתן לאתר בקלות ובמהירות ברחבי הרשת מרצים המתמחים במגוון נושאים, כאשר לרוב הרצאה כזו אורכת בין 45 דק' ועד שעה.
  • ערב גיבוש – גיבוש הינו מרכיב חיוני לצורך הגברת המוטיבציה של העובד. לכן, מומלץ לארגן אחת לתקופה ערב גיבוש בבית של אחד המנהלים, ולספק חוויה ייחודית ואינטימית בדמות ערב קולינרי עשיר בטעמים ומשחקים, כאשר גולת הכותרת תהיה ללא ספק סושי פירות. מדובר באחד הטרנדים החמים של ענף האירועים וגיבוש עובדים, כחלק מן העובדה כי מדובר בפירות חתוכים ומתוקים אשר נחתכים בצורה של סושי, ומוגשים ב"תיבול" מיוחד של שוקולדים או סירופ. ניתן לבצע משלוח סושי פירות במרכז באמצעות חברת פריגנך אשר מתמחה בתחום מזה שנים רבות, ומספקת משלוחי פירות מעוצבים.
  • פרסים – בכדי להעניק לעובדים שלכם מוטיבציה, מומלץ לספק להם תמריצים בדמות פרסים כספיים אשר ינתנו בעבור עובדים אשר הצליחו לעבור את המכסה החודשית/יומית.
  • עובד מצטיין – עובד מצטיין היא דרך מצוינת בכדי לספק הערכה וכבוד לעובד. נהוג לערוך טקס עובד מצטיין אחד לרבעון, ולספק במעמד מתנה ייצוגית לצורך הוכרת תודה.
  • קייטנות לילדים – בתקופת הקיץ ובמידה ועובדים במשרד הורים, ניתן להעניק להם אפשרות לקבלת קייטנה מסובסדת במסגרת העבודה, בכדי להעניק להם שקט נפשי לעבודה וקרבה לילדים.

פירות לעובדים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא