חיפוש

5 טיפים כיצד לצאת מברוך משפטי

ברוב המקרים, הליכים משפטיים הם תהליך מתיש, מעייף ויקר. בין אם מדובר בתביעה אזרחית, בהליך פלילי או בהליך משפטי אחר, המטרה של רוב המעורבים היא לצאת מהתהליך במינימום נזק אפשרי. במאמר זה נסקור 5 טיפים מעשיים שיכולים לעזור להם לצאת מברוך משפטי ולהפיק את המיטב ממצב לא פשוט

 

עורך דין מיומן הוא המפתח

אין זה מעשה נבון  להתמודד בהליך משפטי ללא סיוע, במיוחד אם הוא מורכב. עורך דין מנוסה שבקיא בתחום הרלוונטי, יוכל לייעץ לכם בצורה הטובה ביותר, לבנות אסטרטגיה משפטית הולמת ולייצג אתכם ביעילות מול בית המשפט או הרשויות. לכן מומלץ לחפש עורך דין עם ניסיון וידע בתחום, עם מוניטין חיובי והמלצות טובות.

במצבים כאלה כדאי, לדוגמא, להתייעץ עם עו"ד נועם אברהם אשר מתמחה בתחומי פשיטת רגל, מחיקת חובות והסרת עיקולים. אחד היתרונות המרכזיים בהיוועצות ושכירת עורך דין מנוסה תמונה באפשרות כי הוא יצליח למנוע כניסה להליך משפטי, פלילי או אזרחי, באמצעות מגוון שיטות כמו משא ומתן מוצלח או חשיפת מידע מזכה

עורך דין מיומן הוא המפתח

שיתוף פעולה עם הרשויות

בהליכים פליליים, שיתוף פעולה מלא עם המשטרה והפרקליטות יכול להקל משמעותית על העונש שיוטל עליכם בסופו של דבר. חשוב מאוד להיוועץ עם עורך הדין הנבחר לגבי מידת שיתוף הפעולה הרצויה, אך במקרים רבים הודאה באשמה ומתן מידע מלא ואמין לרשויות יכולים לסייע להמתיק את כתב האישום ולהביא לעונש קל יותר.

 

משא ומתן להסדר פשרה

בתביעות אזרחיות ניתן לעיתים להגיע להסדר פשרה מוסכם בין הצדדים שיחסוך זמן, כסף ומשאבים של ניהול הליך משפטי ממושך. על הנתבעים או התובעים לבדוק עם עו"ד שלהם אם ניתן לנסות ולהגיע לפשרה הוגנת המקובלת על שני הצדדים. פשרה יכולה לחסוך הוצאות משפטיות גבוהות ותוצאות משפטיות חמורות יותר.

לשים לב לפרטים הקטנים

חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים והחשובים במהלך ההליך המשפטי – עמידה בלוחות זמנים, הגשת מסמכים נדרשים בזמן, הופעה לדיונים וחקירות, תשלום קנסות והוצאות משפטיות וכדומה. חוסר קפדנות בפרטים עלול להכביד עליכם בהמשך ואף להביא להחמרת העונש. עליכם לשים לב להנחיות עורך הדין שלכם ולהקפיד לבצע אותן.

 

שמירה על פרופיל נמוך

במהלך הליך משפטי מומלץ להימנע ככל האפשר מפרסום וחשיפה פומבית של הפרשה. ככל שניתן לשמור על פרופיל נמוך ולהימנע מכותרות שליליות, כך ניתן לצאת מהתהליך בנזק המינימלי לשם הטוב. לכן, חשוב להתייעץ עם עורך הדין כיצד לנהוג מול אמצעי התקשורת במהלך ההליך המשפטי.

 

הפטר חובות

הפטר חובות הוא הליך משפטי שבו בית המשפט מאפשר מחיקת חובות שחייב אינו יכול לעמוד בהם. הליך זה רלוונטי בעיקר לחייבים פרטיים שאינם יכולים להחזיר את חובותיהם בשל קשיים כלכליים. על החייב להגיש בקשה לבית המשפט להפטר מחובותיו, תוך הצגת מצבו הכלכלי הקשה.

עורך דין בתחום יוכל לסייע בבחינת הזכאות ובהגשת הבקשה להפטר מחובות. בית המשפט בוחן את יכולת החזר החוב ואת נכונות החייב לעבוד ולהשתכר לפרנסתו. אם החייב עומד בקריטריונים, בית המשפט יכול לאשר את בקשת ההפטר.

5 טיפים כיצד לצאת מברוך משפטי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עורך דין צבאי
הוטרדתי בצבא מה עושים?

לאחרונה שמענו על מקרי הטרדות מיניות שאירעו למכרים שלנו במסגרת השירות הצבאי. אלה פנו אלינו, כדי לקבל כתף תומכת ולהתייעץ בנוגע לבאות. החלטנו שלא להישאר

קרא עוד »