חיפוש

5 טיפים להכנת מצגות

מצגות הן דרך פופולרית ביותר להציג ולהמחיש רעיונות ומידע בפני קהל. בין אם אתם מציגים מצגת פשוטה לקבוצה קטנה של עמיתים לעבודה או מצגת מורכבת מול קהל של מאות אנשים – המפתח להצלחה הוא יצירת נרטיב ברור, שקפים פשוטים ותוכן מעניין וקל להבנה. כדי לעזור לכם להכין את המצגת הבאה שלהם החלטנו לרכז חמישה טיפים!

 

1. השאירו את זה פשוט

כשאתם מכינים מצגת לעיתים יש נטייה להכניס כמה שיותר תוכן ומלל כדי להרשים. אבל ההפך הוא הנכון- לשמור על המצגת פשוטה יכול לעזור לכם למקד את תשומת הלב של הקהל שלכם. מומלץ להשתמש בגופן ברור ופשוט, פלטת צבעים מוגבלת ורקע נייטרלי.

הימנעו משימוש יתר בתמונות וגרפיקה מאחר וזה יכול להסיח את הדעת ולהקשות על הקהל שלכם להתמקד במה שאתם אומרים. אם אתם רוצים להשתמש בתמונות- בחרו אותן בקפידה, וזאת אך ורק כדי להבהיר ולהדגיש את הנקודות החשובות לכם. מוזמנים לצורך זה להיעזר בשירות חיצוני, כמו הכנת מצגות Vataro Digital.

הכנת מצגות

2. התמקדו בתוכן

השקפים במצגת שלכם צריכים להיות ממוקדים בתוכן אותו אתם רוצים להעביר, ולא להיפך. מומלץ להתחיל בלסגור את נקודות המפתח שאליהן אתם הולכים להתייחס, ולאחר מכן ליצור שקפים שתומכים בנקודות אלה ומחזקים אותן. הימנעו משימוש בשקפים כתסריט למצגת שלכם, מכיוון שזה יכול להקשות על הקהל לעקוב אחריכם.

 

3. השתמשו בעזרים ויזואליים בצורה יעילה

תמונות ויזואליות, סרטונים וכל דבר דומה יכולים להיות כלי רב עוצמה בהפיכת המצגת שלכם ליעילה יותר בהעברת התוכן שלה באופן ברור. אפשר להשתמש בתרשימים, גרפים ועזרים חזותיים אחרים כדי להצליח להסביר מושגים מורכבים לקהל שלכם. אם יש סרטון שמצליח להעביר את אחת הנקודות שלכם בצורה טובה- השתמשו בו, אך רק אם הוא אכן מחזק ולא מסיח את הדעת.

שימוש נכון בעזרים ויזואליים יכול להפוך את המצגת כולה למעניינת וייחודית יותר, מה שאומר שיזכרו אותה לאורך זמן לאחר סיומה.

הכנת מצגות

4. צמצמו את מספר השקפים למינימום

כשמדובר בשקפים- לעיתים קרובות פחות זה יותר. מומלץ להימנע משימוש ביותר מדי שקפים במצגת אחת. הדבר יכול לגרום למצגת עצמה להיות מפוזרת ולא ממוקדת – ובעקבות כך אתם עלולים לאבד את הקשב של הקהל שלכם. לפיכך, צמצמו את השקפים למינימום האפשרי.

 

5. תרגלו מראש את המצגת שלכם!

לבסוף, המפתח להעברת מצגת מוצלחת בפני קהל היא תרגול שלכם מראש. קחו את הזמן לעבור על השקפים, לחשוב בדיוק מה אתם אומרים בכל שקף, מתי אתם עוברים הלאה, מה כל חלק בשקף מסמן וכדומה. נסו אפילו להתאמן על המצגת מול חברים או בני משפחה, כך שתוכלו לקבל משוב ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות לפני רגע האמת. באמצעות תרגול תוכלו להרגיש בטוחים ובשליטה כשאתם עולים על הפודיום.

הכנת מצגות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא