חיפוש

5 טיפים ללקיחת הלוואה עסקית

 רגילים לקחת הלוואות כאנשים פרטיים, אבל עכשיו, עם העסק שתמיד חלמתם לפתוח, אין לכם שמץ של מושג מה עושים ואיך זה עובד? יש לכם עסק וותיק ואתם רוצים להתרחב,

זקוקים למזומן והאופציה היחידה היא הלוואה? אל דאגה, תיכף תבינו איך עושים את ובעיקר איך עושים את זה נכון.

בשביל להצליח להתמצא בג'ונגל של עולם ההלוואות לעסקים, פנינו לביזלנד הלוואות לעסקים, שנתנו לנו טיפים מעולים. 5 טיפים ללקיחת הלוואה עסקית לפניכם.

 

 טיפ ראשון – תדעו אל מי לפנות

בהמשך נדבר על חישוב הלוואה לפי לוח שפיצר, אבל לפני נפרט לכם על תהליך לקיחת הלוואה כלקוחות עסקיים. למה זה שונה מלקיחת הלוואה כלקוח פרטי? הכל קשור לרמת הסיכון של הבנק במתן הלוואה. כאשר מדובר בעסק, גם הסכומים שמבקשים לקבל יהיו סכומים גבוהים יותר, מה שכמובן מעלה ישר את רמת הסיכון. ואם במקרה של עסקים גדולים, בעלי נכסים רבים, רמת הסיכון היא מוצדקת, במקרה של עסקים קטנים ועסקים מתפתחים רמת הסיכון היא הרבה יותר גבוהה.

אבל איך בכל זאת מצליחים לקבל הלוואה לעסק חדש או לעסק שרוצה להתרחב? תודות להלוואות בערבות המדינה, זה אפשרי. מה זה אומר? שהמדינה תהיה ערבה לכם ולזה שתחזירו את הלוואה. לשם קבלת הלוואה בערבות המדינה, תצטרכו לפנות לגופים שמחברים בין מוסד פיננסי לבין מבקש ההלוואה.

 

 טיפ שני – תתכוננו לתהליך ארוך

אותם גופים שמחברים בין מוסדות פיננסיים לבין לקוחות עסקיים, עושים עבודת חקר ואיסוף רקע על העסק והבעלים שלו. כל זה, במסגרת ההסכם בין המדינה לבין הבנקים, כאשר זו הצורה שהמדינה מנסה לעודד את הבנקים לתת הלוואות לעסקים קטנים.

לכן, ההתנהלות הראשונית שלכם תהיה מול אותו גוף, שאחראי על בדיקה מקיפה ואיסוף מידע. בנוסף לפרטים על העסק, פרטים על בעל העסק, תצטרכו להציג גם תוכנית עסקית מפורטת.

 

 טיפ שלישי – תדאגו לכסף בצד

נכון שהמדינה תהיה ערבה, אבל גם במקרה זה בעל העסק נדרש להציג בטחונות בנוגע ליכולתו להחזיר את ההלוואה. כיצד? בצורה של קיום אחוז מסוים מהסכום המבוקש אצלו. האחוז יכול להשתנות, שכן יש הרבה דברים שמשפיעים על העניין, כולל משבר הקורונה, שהביא איתו הקלות מסוימות בתחום.

 

 טיפ רביעי – לא להתייאש אם הבנק דחה את הבקשה

במקרה זה, פונים לבנק אחר, שגם הוכשר לתת הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה. שוב סירוב? קיימים גופים ששמו לעצמם למטרה לשבור את מונופול הבנקים בתחום, באמצעות חיבורים בין חברות גדולות לבין מבקשי ההלוואה.

 

 טיפ חמישי – חישוב החזר הלוואה

על מנת להבין כמה בדיוק תשלמו בכל חודש, ישנו לוח סילוקין של שפיצר, על ידי שכלול כל נתוני ההלוואה, כולל הריבית ותקופת הפריסה, יאפשר לכם לדעת כמה בדיוק תחזירו ולאיזו תקופה.

לחיצת יד

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא