חיפוש

5 מיתוסים על דלתות כניסה לבית

דלת הכניסה ממלאת תפקיד מרכזי, אך בכל זאת לעתים קרובות יש סביבה תפיסות מוטעות ומיתוסים שעלולים להטעות את בעלי הבית בבחירותיהם. הבנת האמיתות מאחורי המיתוסים הללו חיונית לקבלת החלטות מושכלות לגבי בחירה ותחזוקה של דלתות כניסה, אז בואו נבחן את המיתוסים בנושא.

 

1. לכל הדלתות יש את אותה רמת אבטחה

המיתוס הראשון הוא שכל דלתות הכניסה מספקות את אותה רמת אבטחה. במציאות, החומר והמבנה של הדלת משפיעים באופן משמעותי על יכולתה להרתיע פורצים. לדוגמה, דלתות עץ מלא ודלתות פלדה מציעות רמות גבוהות יותר של אבטחה בהשוואה לדלתות בעלות ליבה חלולה או כאלה העשויות מחומרים פחות עמידים. בנוסף, תכונות כגון מערכות נעילה מרובות נקודות, מסגרות מחוזקות וחומרה איכותית לדלת, משפרות עוד יותר את אבטחת הדלת, ומפריכות את הרעיון שכל הדלתות מאובטחות באותה מידה.

 

2. אפשר להתקין את הדלת לבד

המיתוס השלישי גורס שהתקנת דלתות כניסה חדשות היא פרויקט "עשה זאת בעצמך" פשוט. בעוד שבעלי בתים מסוימים עשויים להיות בעלי הכישורים והכלים לבצע משימה זו, התקנת דלת כניסה כרוכה במדידות מדויקות, יישור ואבטחת המשקוף עבור אבטחה ופונקציונליות מיטבית. התקנה לא נכונה עלולה להוביל לפרצות אבטחה ובעיות תפעוליות. לכן, לרוב מומלץ לפנות להתקנה מקצועית כדי להבטיח שהדלת מותאמת כהלכה ומתפקדת כמתוכנן.

 

3. לא צריך לתחזק דלת כניסה

טעות נפוצה היא שדלתות כניסה דורשות תחזוקה מועטה. עם זאת, כמו כל חלק אחר בבית, דלתות כניסה דורשות תחזוקה שוטפת כדי לשמור על המראה והפונקציונליות שלהן. מידת התחזוקה משתנה בהתאם לחומר הדלת – דלתות עץ עשויות להזדקק לשיפוץ או צביעה תקופתית כדי להגן מפני התבלות, בעוד שדלתות מתכת עשויות לדרוש אמצעים למניעת חלודה. אפילו דלת כניסה לבית שעשויה מחומרים בעלי תחזוקה נמוכה כמו פיברגלס, עדיין דורשת ניקוי מדי פעם ובדיקות חומרה כדי לשמור עליה במצב מעולה.

 

4. רק העובי משפיע על הבידוד

מיתוס נפוץ נוסף הוא שדלת איכותית יותר פירושה בידוד טוב יותר. אמנם זה נכון שהעובי והחומר של הדלת משפיעים על תכונות הבידוד שלה, אבל גם לגורמים אחרים יש תפקיד מכריע. במילים אחרות, יעילות אנרגטית נקבעת גם על ידי חומר הליבה של הדלת, רצועת מזג האוויר וההתקנה הנכונה. לא רק העובי משפיע.

 

5. צבע הדלת לא משפיע על הפונקציונאליות

לבסוף, יש מיתוס שצבע דלת הכניסה לא משפיע על הביצועים שלה. בעוד שצבע אינו משפיע ישירות על הפונקציונליות של הדלת, יכולות להיות לכך השלכות על תחזוקה ויעילות אנרגטית. צבעים כהים יותר סופגים יותר חום, מה שעלול להוביל לעיוות או דהייה בחומרים כמו עץ ופלסטיק כאשר הם נחשפים לאור שמש ישיר. לעומת זאת, צבעים בהירים יותר משקפים חום, מה שעלול להפחית את ההשפעות הללו.

דלתות כניסה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מאוורר תקרה לבית
3 שלבים לבחירת מאוורר תקרה לבית

מאווררי תקרה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחדרי השינה, הסלונים ואפילו המרפסות. אנו חיים במדינה חמה שמחייבת שימוש במוצרי חשמל מתקדמים שיפחיתו את הטמפרטורה ויאפשרו

קרא עוד »