חיפוש

5 סיבות חשובות לבצע אבחון להפרעת קשב

כל אחד מאיתנו הוא מיוחד, ויש כאלה שעשויים לסבול מבעיות כדוגמת הפרעות קשב. הפרעות קשב יכולות להשפיע באופן משמעותי על חייו של אדם, בין אם כילד ובין אם כמבוגר. בעוד שחלק מהאנשים עשויים לפקפק בצורך של אבחון רשמי להפרעות קשב, יש הרבה מאוד סיבות מדוע דווקא כן חשוב לבצע אבחון. במאמר זה נחקור חמש סיבות חשובות לכך.

 

1. הבנת המצב טוב יותר

אחת הסיבות המשמעותיות ביותר לגשת אל אבחון הפרעת קשב וריכוז היא להצליח לקבל הבנה מעמיקה ומקיפה של המצב. לדוגמה, הפרעות קשב וריכוז אינן קשורות רק להתקשות בחלוקת תשומת לב. יש שלל סימפטומים שונים, כגון אימפולסיביות, היפראקטיביות ועוד. אבחון רשמי מגורם מוסמך יכול לסייע לאנשים ולבני המשפחה שלהם להבין את מהות הפרעת הקשב שלהם, הסימפטומים השונים שקיימים וכיצד היא משפיעה על היבטים שונים של חייהם- מלימודים, דרך עבודה ועד מערכות יחסים.

אבחון הפרעת קשב וריכוז

2. מציאות טיפול מתאים

קבלת אבחון להפרעות קשב היא הצעד הראשון לקראת בחירת הצעדים הנכונים לטיפול בבעיה. ללא אבחון רשמי, אנשים שסובלים מהפרעות קשב עלולים להמשיך להיאבק ולא למצוא מה יכול לעזור ולהקל עליהם. כאשר יש לכם אבחנה מקצועית ביד, אנשי מקצוע יכולים להמליץ לכם על טיפולים ואסטרטגיות שונות שיותאמו אישית לצרכים הספציפיים שלכם. בין אלה אפשר למצוא טיפול התנהגותי, תרופות או שילוב של שניהם. באמצעות אבחון ניתן לקבל תוכנית טיפול נכונה שתשפר את איכות חייכם.

 

3. הקלה בלימודים, עבודה ועוד

אנשים להם יש הפרעות קשב עשויים להתמודד עם אתגרים במסגרות שונות, ביניהן אקדמיות ותעסוקתיות. אבחון של הפרעת קשב יכול לעזור לכם לקבל התאמה ותמיכה במסגרות אלה שיעזרו לכם באופן משמעותי. בלימודים לדוגמה אתם יכולים לקבל תוספת זמן במבחנים או אופציה להיבחן בעל פה ללא כתיבה. ההתאמה הזו יכולה לעזור לכם למצות את הפוטנציאל שלכם ולהצליח.

הפרעות קשב

4. הפחתה של תחושות האשמה עצמית

כאשר אדם לא מאובחן בהפרעות קשב שיש לו, הוא עלול לייחס את הקשיים שלו לפגמים וחסרונות אישיים וכך להאשים את עצמו במקום את ההפרעה. ההאשמה הזו עלולה להוביל לתחושות של הערכה עצמית נמוכה, ולעיתים אף להוביל לחרדה ודיכאון. אבחון רשמי יכול לעזור לשנות את זה, לתת ולידציה לחוויות ולהדגיש שהמון מהאתגרים נובעים ממצב זה, ולא בגלל שאתם לא מתאמצים מספיק או לא מסוגלים להצליח.

 

5. שיפור של מערכות יחסים

הפרעות קשב לא משפיעות רק על לימודים ועבודה- הן משפיעות גם על יחסים בין אישיים. בגלל ההפרעות אנשים עלולים לחוות קונפליקטים שונים, אי הבנות ותסכול רב משני הצדדים. כאשר מאבחנים את הבעיה באופן מקצועי מערכות היחסים האלה יכולות להשתפר מכיוון שאתם מבינים טוב יותר את הדרך שבה אתם מתנהגים ואיך שהיא משפיעה על האינטראקציות החברתיות שלכם.

אבחון להפרעת קשב אבחון להפרעת קשב

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא