חיפוש

5 תנאים לקבלת משכנתא ללא הון עצמי

כדי לרכוש דירה בישראל צריך לא מעט הון עצמי. מה עושים כשאין "משכנתא ללא הון עצמי" מספק ומאיפה אפשר לגייס סכומים שכאלו? ריכזנו לכם כאן מידע על הנושא. אנו מקווים שהוא יביא לכם תועלת, כי גם אם אין הון עצמי, אפשר לקנות דירה ולגייס את ההון הנדרש.

 

מה זה הון עצמי?

כדי לרכוש דירה ולמממן רכישה יקרה כל כך, נוטלים הלוואת משכנתא. הלוואה כזו היא ההלוואה הגדולה ביותר בחיי ישראלי ממוצע. כדי לבטח את הבנקים המעניקים את ההלוואות, בנק ישראל, המפקח על הבנקים קבע כי כדי לקבל מימון לרכישת נכס, על הלווה עצמו לגייס חלק ראשוני מהסכום. כך הבנק רואה שמדובר בלווה רציני שיש לו מניין לכסות את ההלוואה שהוא לוקח על עצמו.

משכנתא

כמה הון עצמי צריך?

על פי נהלי בנק ישראל, גובה ההון העצמי הנדרש נקבע בהתאם לאופי העסקה:

  •  על רכישת דירה ראשונה ההון העצמי שידרש יעמוד על 25% מערך/מחיר הנכס.
  • ברכישת דירה שניה ההון העצמי שידרש הוא גבוה יותר והוא יעמוד על 50%.
  • ברכישת דירה לצורך שיפור דיור ההון העצמי הנדרש הוא 30%

 

איך רוכשים דירה ללא הון עצמי?

האפשרות לרכוש דירה ללא הון עצמי גבוה היא אפשרית. אבל חשוב לקחת בחשבון שגם אם אין הון עצמי מוכן מראש, ניתן לגייס את הסכום הנדרש ולרכוש דירה. לקנות דירה ללא הון עצמי זה לא אפשרי.

  • אפשר להגדיל את שיעור אחוז המימון המתקבל מהבנק על ידי פנייה לשמאי מקרקעין שיעריך את ערך הנכס בהתאם.
  • רכישת דירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן מאפשרת לרכוש דירה גם עם הון עצמי של מאה אלף שקל בלבד.
  • גיוס הון עצמי באמצעות משכון נכס קיים במסגרת משכנתא לכל מטרה
  • אם להורי הרוכש יש נכס שהם מוכנים לשעבד אותו, ניתן לשעבד את נכס ההורים בתמורה להלוואה וכך, ההלוואה נלקחת למטרת עזרה לילדים ברכישת דירה.
  • משכנתא הפוכה תתאים כאשר מדובר בהורים מבוגרים מעל גיל שישים.

משכנתא

איך מגייסים הון עצמי?

הדרך להון עצמי מתחילה בחיסכון. אבל גם אם אין לכם חיסכון בצד, כדאי שתדעו שאתם יכולים להתחיל לחסוך. פעמים רבות במקום להתחיל לחכות שכספי החיסכון יצטברו, כדאי לקחת הלוואה ולשלם אותה במקום לחכות לחיסכון ולשלם יקר יותר בגלל מחירי הדיור שהאמירו.

לפני שאתם פועלים לבד, חשוב שתיעזרו באיש מקצוע. יועץ משכנתאות מומחה לגיוס הון עצמי וידע לכוון אתכם בצורה נכונה, מה נכון לעשות במצב כמו שלכם, איזו הלוואה תהיה המשתלמת ביותר עבורכם וכו'.

על שיחת ייעוץ ראשונית יועצי המשכנתאות לא גובים תשלום וכדאי שתבדקו את הדרך באמצעותה אתם כן יכולים לממש את חלום הדירה משלכם. אחרי הכל, רכישת דירה ללא הון עצמי מחייבת את הלווה לעמוד בהחזרים גבוהים מידי חודש ולכן ההתייעצות המקדימה היא קריטית במיוחד.

משכנתא

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מהי משכנתא חוץ בנקאית
מהי משכנתא חוץ בנקאית

בנוף פיננסי שמתפתח ללא הרף, הבנקים המסורתיים אינם עוד השחקנים היחידים בשוק המשכנתאות. עליית המשכנתאות החוץ בנקאיות הכניסה שחקן חדש לשוק הלוואות, ומציעה ללווים אלטרנטיבה

קרא עוד »
משכנתא
משכנתא לכל מטרה – מה זה אומר?

משכנתא לעל מטרה, היא משכנתא הניתנת עבור כל מטרה שהיא, לעומת משכנתא רגילה שניתנת עבור רכישת נכסים ודירות בלבד. הכוונה היא, שבמסלול הדומה מאד למסלול

קרא עוד »