חיפוש

הדרכות בטיחות מתי עושים ומי מוסמך להדריך ?

אם אתם מנהלים היום מפעל או חברה שיש בה הרבה עובדים, אתם בוודאי מכירים את החשיבות של שמירה על בטיחות ובריאות העובדים. למעשה בפועל העובדים נמצאים תחת חסותכם ואתם האחראים הישירים לכך שכל עובד שהגיע בבוקר לעבודה גם יסיים את יום העבודה בבריאות תקינה. מעבר לכך שכדאי לכם לעשות ביטוחים לכל צרה שלא תבוא, כדאי שתדעו שיש גם מספר פעולות שניתן לבצע כדי להקטין את הסיכון לתאונות שונות. הדרך הכי טובה לעשות זאת, מלבד העובדה שצריך לדאוג לרמת בטיחות גבוהה במקום, היא הדרכות שונות. זה לא משנה אם מדובר על הדרכות בטיחות אש או על הדרכות אחרות, שכן מה שבטוח שהמטרה כאן היא לפקוח את עיני העובדים. מה זה יעזור אם יהיו במפעל כלים נהדרים לכיבוי שריפות אם ברגע האמת העובדים לא יידעו כיצד להשתמש בהם? לכן חשוב כל כך להעביר הדרכות לעובדים, ריענון וגם לשלב מספר פעולות של תרגול, שכן בלי כל אלה למעשה העובדים שלכם, והמפעל כולו, חשופים לסכנה חמורה.

 

העברת הדרכות ברמה הגבוהה ביותר

זה לא משנה איזה סוג של הדרכה אתם רוצים להעביר, כי מה שבטוח זה שלא כל אדם יוכל לעשות זאת. כלומר, זה שאדם מסוים שתפנו אליו עוסק בתחום כיבוי האש זה עדיין לא הופך אותו למדריך מקצועי ומדופלם שמסוגל להעביר הדרכות בנושא של כיבוי אש והתנהגות בעת שריפה. לכן יש לבדוק שאתם פונים אל מי שיש לו השכלה רלוונטית לכך ותעודה מתאימה, שכן להתפשר על כך זה אומר לעשות חצי עבודה. כמו כן, כדאי מאוד לבדוק מה כוללים התכנים של ההדרכה, שכן במקרה הספציפי של כיבוי אש יש טעם לדבר על מניעת שריפות אך גם על התנהגות נכונה בעת שריפה. כיצד משתמשים בכל המכשירים השונים לכיבוי שריפות? מה כל אחד מהעובדים שצריך לעשות אם פורצת שריפה? כל הפרטים הללו חשובים ולכן יש טעם לפנות אל המדריכים הכי מקצועיים שיש.

 

למי מיועדת ההדרכה?

במידה ויש לכם לא מעט עובדים, כדאי שתדעו: כולם, ללא יוצא מן הכלל, צריכים לעבור את ההדרכות השונות. אומנם זה נכון שבדרך כלל במפעלים יש עובדים שיותר חשופים לחומרים שונים לעומת אחרים, אך בסופו של דבר, כל העובדים צריכים לקבל את כל המידע שצריך. ניתן, כמובן, לחלק את העובדים לקבוצות שונות בהתאם לתפקידים שהם ממלאים בעבודה וכך להעביר להם את ההדרכות השונות. מה שבטוח זה שכל העובדים צריכים לקחת חלק, לתרגל ולהבין במה דברים אמורים. יתרה מכך, כאשר מדברים על הדרכות בטיחות יש טעם לעשות גם הדרכות של ריענון  אצל ממונה בטיחות בכל פרק זמן מסוים כי זו הדרך היחידה להבטיח שהעובדים לא ישכחו את מה שנלמד במסגרת ההדרכה.

בטיחות באש

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
חניות
ציוד לחניונים ובטיחות

חניונים הם דבר בלתי נפרד מחיינו. ישנם סוגים שונים, ובנוסף, כולם משמשים למטרה אחת – חניית הרכב. תכנון של חניון, הוא לא פחות חשוב מתכנון

קרא עוד »