חיפוש

ציוד לחניונים ובטיחות

חניונים הם דבר בלתי נפרד מחיינו. ישנם סוגים שונים, ובנוסף, כולם משמשים למטרה אחת – חניית הרכב.

תכנון של חניון, הוא לא פחות חשוב מתכנון של כל דבר אחר, מאחר וחייבת להיות בטיחות ברמה המקסימלית גם בחניון שלנו.

חניון עלול להוות בעיה רצינית במידה והוא לא מאובזר כהוגן, ובכך הוא עלול לסכן חיי אדם.

מהו הציוד הנלווה שצריך לשים בחניון ואיך הוא עוזר לנו?

 

חניון – מתכון לאסון

ישנם חניונים רבים, אשר לא עומדים בתקן הנדרש ועל כן מהווים סכנה של ממש. ישנו תקן מסודר אשר חובה לעמוד בו בכדי לאשר את עצם קיום החניון והשימוש בו. במידה ואחד הדברים לא בנוי כהוגן, מהווה זו עילה לפסילת החניון. לשם זאת, צריך להתקין אמצעים נוספים למניעת אסונות, ולהגברת הבטיחות בחניונים.

 

פסי האטה

פסי האטה ממוקמים במרכז הכביש, וכל תפקידם הוא: ״להאט״ את הרכב הנוסע. במידה ואדם נוסע בחיפזון ועולה על פס האטה, רכבו מתנדנד וקופץ, וזה יוצר תחושה לא נעימה וגם מזיק לרכב. נהגים רבים בולמים רגע לפני פס ההאטה, כדי לבלום גם את הנזק הייגרם להם או לרכבם. פסים אלו, הם ללא ספק מונעים נסיעה מהירה בתוך החניון.

 

כדי להמנע מתקריות לא נעימות בשל חוסר בציוד בטיחותי לחניון, ע.ב מהנדסים ציוד לחניונים ואביזרי בטיחות מאפשרים לכם להיחשף לכלל הציוד הבטיחותי שאפשר להתקין בחניון, על מנת לשמור עליכם ועל סביבתכם לפרטים כנסו לאתר: https://ab-eng.co.il.

 

מראה פנורמית

מראה פנורמית, זו מראה אשר תורמת רבות לשדה ראייה חלש או מעומעם. בחניונים, הרבה פעמים טווח הראייה קטן וקשה לזהות רכבים הבאים מהקצה השני לכיווננו. המראה הפנורמית עוזרת לנהג לראות שדה ראייה רחב, ולזהות רכב המגיע מהצד השני לקראתנו. היא עוזרת בעיקר בחניונים תת קרקעיים אשר חשוכים ומעורפלים.

 

מחסומי חנייה

ישנם מחסומים לחניון פרטי שתפקידם הוא לחסום את הרכבים השונים, בכדי לוודא שהחנייה שלכם נשארת שלכם גם אם אתם לא בקרבתה, או אם אתם לא חונים בה כלל. מחסומים אלה הנם מתקפלים, משמע כשבעל הרכב רוצה לחנות את רכבו, הוא פותח את המנעול של המחסום, והוא מתקפל ומאפשר כניסה לרכב.

ישנם מחסומים מפלסטיק, אשר מיועדים בעיקר לחניונים גדולים עם מספר רכבים, תפקידם הוא לגדר את החניון ולתחום אותו בכדי לא לאפשר גישה לכל מקום בחניון. זאת בשביל מניעת תאונות חזיתיות, וכמו כן, למנוע מרכבים לחנות היכן שירצו, ולחסום בשל פעולה זו – רכבים אחרים.

 

הבטיחות מעל הכל

בעידן כמו שלנו, צריך להקפיד ולהוסיף בטיחות על בטיחות, כי בשנייה אחת של היסח דעת המתרחשת רבות בקרב נהגים בישראל, חיים שלמים נמחקים ונעלמים. גם אם החניון שלכם עומד בתקן מבחינת החוק, חשבו טוב אם לא תרצו לחדש את החניון בציוד שישמש אותו שנים רבות, ויחסוך לכם כאבי ראש מיותרים שלא לצורך.

 

מחסום

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא