חיפוש

קורקינטים לילדים – איך לעבור נכון על דגשי הבטיחות

כשאנחנו מאפשרים לילדים לרכוב על קורקינט, אנחנו רוצים להיות בטוחים שהם מודעים לכללי הבטיחות.
רכיבה בטוחה על קורקינט תעשה את ההבדל בין פציעה קלה לפציעה חמורה, הרי ילדים לא מודעים לסכנות שאורבות סביב (כבישים סואנים, כלי רכב נוספים שנוסעים על המדרכות וכו'). לכן, אתם, צריכים לקחת את האחריות בידיים ולעבור על דגשי הבטיחות. זכרו – שמירה על כללי הבטיחות, תאפשר לילד ליהנות מהרכיבה באופן הטוב ביותר.

להלן דגשי הבטיחות שאתם צריכים לעבור עליהם עם ילדיכם טרם הנסיעה בקורקינט:

  1. חבישת קסדה באופן הנכון

קודם כל, הילדים צריכים לדעת שהם עולים על הקורקינט רק כאשר יש להם קסדה על הראש. ילדים לעיתים מניחים את הקסדה מבלי לסגור אותה היטב, והם אינם מודעים לכך שהדבר מהווה סכנה.
לכן, עליכם להציג בפני הילדים את הקסדה ולהראות להם את הדרך הנכונה והבטוחה לסגור אותה באופן שיגן עליהם במקרה של נפילה.
אם אין לכם עדיין קסדה, חשוב שתבחרו בקסדה תקינה, כזו שיושבת ביציבות על ראש הילד לכל אורך הנסיעה. אם אתם רוצים להגדיל ראש, ניתן ואף רצוי להוסיף גם מגני ברכיים ומרפקים.

 

  1. נסיעה במהירות סבירה

ילדים לעיתים רוכבים על קורקינטים ומגיעים למהירות גבוהה שעשויה להיות מסוכנת. לכן, חשוב לציין בפני הילדים שככל שהמהירות גבוהה יותר, כך יהיה להם יותר קשה לבלום. אפשר לתאר לילדים מצב שבו הוא רוכב על הקורקינט במהירות ומופיע מולו חתול. אם הם ייסעו לאט, הם יוכלו לבלום בקלות ולאפשר לחתול לעבור. במידה והם ייסעו במהירות גבוהה, הם עשויים למצוא את עצמם מתקשים לבצע בלימה והם עשויים להיפגע. שימו לב, קורקינטים לילדים יהיו בטוחים לנסיעה רק במצב שבו הילד יידע את כללי הבטיחות.

 

  1. משטחים תלולים בירידות

חשוב מאוד להראות לילדים מה נחשב למשטח תלול בירידה חדה ולהסביר שמשטח סוג זה עשוי לגרום לפציעות קשות. לכן, למען הבטיחות של הילדים, יש להדגיש בפניהם שכשהם רואים משטח שכזה, עליהם לרדת מהקורקינט וללכת ברגל כשהם אוחזים בקורקינט ביד אחת.

 

  1. משטחים רטובים

סביר להניח שאתם יודעים שנסיעה על משטח רטוב עשויה להיות מסוכנת. לא בטוח שהילדים שלכם יודעים זאת. לכן, כדאי להסביר להם שמשטחים עשויים להיות רטובים בעקבות התרחישים הבאים:

  1. גשם
  2. מים שנשפכו עם חומר ניקיון
  3. שאריות של שמן שנשפך מרכב

 

במצבים שכאלו, המשטח (הכביש או המדרכה) צפויים להיות מחליקים במיוחד לרוכבי קורקינט. לכן חשוב להסביר לילדים,  שכשהם רואים שהמשטח רטוב, עליהם לרדת מהקורקינט וללכת לצדו ברגל.

אלו דגשי הבטיחות שאתם צריכים להציג בפני הילדים שלכם לפני כל נסיעה בקורקינט.
אנו מאחלים לכם שתהיה לכם ולילדכם נסיעה טובה ובטוחה, שירכב בדרכים ישרות.

 

רחוב

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
חניות
ציוד לחניונים ובטיחות

חניונים הם דבר בלתי נפרד מחיינו. ישנם סוגים שונים, ובנוסף, כולם משמשים למטרה אחת – חניית הרכב. תכנון של חניון, הוא לא פחות חשוב מתכנון

קרא עוד »